Silent Hill nereden oynanır?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
Aniden ekrana fırlamalı korku oyunlarını sevmiyorum, aslında genellikle korku oyunları/filmleri, türlü korku içeriğini sevmiyorum ama korkuyu ekrana aniden fırlattığı yaratıklarla değil o atmosferle, oynanışta sağladığı gerilimle vs. veren oyunları oynayabiliyorum. Örneğin Resident Evil 2 ve 7'yi severek oynamıştım, klasiklerden sayılan Silent Hill serisinin yeni oyunu geleceği konuşulurken başlayıp komple bitirmek istiyorum. Oyunlar hangi platformlarda, PC'de var mı yok mu hiç bakmadım. Yardımcı olabilir misiniz? Varsa Türkçe oynamak istiyorum bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Silent Hill serisi çok eskiye dayanır. Eğer baştan sona oynayacaksanız PlayStation 1'den başlamanız lazım :)

Ana Seri aşağıdaki şekildedir.

Silent Hill (1999) - PS 1 oyunudur.
Silent Hill 2 (2001) - PS2 - Xbox - PC (Bana göre de serinin en zevkli oyunudur)
Silent Hill 3 (2003) - PS2 - PC
Silent Hill 4: The Room (2004) - PS2 - Xbox - PC
Silent Hill: Origins (2007) - PSP -PS2
Silent Hill Homecoming (2008) PS3 - Xbox 360 - PC
Silent Hill: Shattered Memories (2009) Wii - PSP - PS2
Silent Hill: Downpour (2012) PS3 - Xbox 360

Silent Hill HD Collection (2012) PS3 - Xbox 360 : Silent Hill 2 ve Silent Hill 3'ün HD grafiklerle tekrar piyasa sürülen hali.

Seri Dışı

Play Novel: Silent Hill (2001) GameBoy Advance
Silent Hill: The Arcade (2007) PC : Seri dışı spin-off bir oyundur.
Silent Hill: Book of Memories (2012) PS Vita

Bunlardan sadece Homecoming Steam'de satılıyor. Geri kalanını orijinal şekilde temin etmek pek mümkün değil. Ya çevrenizde var ise koleksiyon olarak tutan kişilerden ya da Amazon, E-bay gibi sitelerden orijinal CD'lerini satanlardan bulmak zorundasınız. Ama fiyatları tahmin edebiliyorsunuzdur. Mesela Silent Hill 2 şu anda Amazon'da bir ilanda 4500 TL, Silent Hill 3 3600 TL gibi gibi... Akıl, mantık gereği ise mecburen bulduğunuz rastgele yerlerden indirmek zorundasınız. Bunun orijinal-korsan ayrımı yok çünkü. Oyun piyasada yok.

Türkçe kısmını hiç bilmiyorum. Oyun yok piyasada, Türkçe yaması kaldığını da zannetmem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk oyunun yaması varmış, ISO’yu indirip emülatörden başlayacağım. Orijinal takıntım yok, 4000 lira niye vereyim. İlk oyunu bitirdikten sonra ikincinin varsa yaması ona da başlarım, detaylı yazınız için teşekkürler

Geri
Yukarı