Silent Hill sıra ile mi oynanmalı?

Melys

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Daha fazla  
Silent Hill remake duyuruldu, ben seriyi hep erteledim. Oyunun 1. oyunundan başlayacaktım, eski oyun sevmeme rağmen çok eski geldi. Sizce 2. oyundan başlasam olur mu, hikaye bağlantılı mı? Ya da sizin bir oynanış sırası tavsiyeniz var mı?

Sıra ile oynanmalı ancak bu sıra 1-2-3-4 şeklinde gitmiyor. Silent Hill 1 ile 3.oyun çok bağlantılı, ancak 2.oyun değil. Birçok oyuncu Silent Hill 1'den sonra 3.oyunu oynamayı tercih ediyor hatta 2'yi değil. Yani 2. oyunu oynamanda bir sakınca yok. Fakat 4.oyunla da 2.oyun bağlantılı olduğundan 4.oyunu oynamadan önce 2.yi oynaman önem taşıyor.

Ben de aynı şekilde Resident Evil 4 Remake bekliyorum, orijinal oyunu oynamak çok kanser dayanamıyorum o kamera kontrollerine.

Son düzenleme:
Silent Hill 1 ve 3 dışında diğer oyunlarda çok kayda değer bağlantılar yok hatta çoğu belli bile değil. 4. oyun 3'ten önce geçiyor diyenler var ama bunlar oyun deneyiminizden çok bir şey götürmez. Direkt olarak 2. oyunu oynayabilirsiniz. Genelde Silent Hill oyunlarının ortak noktası farklı kişilerin bir şekilde yolunun Silent Hill kasabasına düşmesidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı