Silent MK2 klavye Türkçe tuş takılıp kullanılabilir mi?

Rudenz

Hectopat
Merhaba,

Elimde klavye olarak Corsair Silent MK2 modeli mevcut. Sanırım kronik sıkıntısı var. RGB titremesi mevcut. Corsair ile iletişime geçtiğimde ellerinde Türkçe klavye mevcut olmadığını söylediler. Onların gönderecekleri klavye modelinde eksik olan tuşları kendi klavyemden değiştirerek taktığımda dil ayarlarında TR'yi seçtiğimde kullanabilir miyim? Türkçe klavye demek tuş haricinde başka sistemi vs. kapsıyor mu?

Teşekkürler.

Hayır hayır, ingilizce klavyelerde de Ğ için [ tuşuna basılıyor mesela. Hiç bir sorun olmaz, size ingilizce klavye göndersinler, siz elinizdeki tuşları değiştirirsiniz. Kullanımınızı etkilemez.

Hayır hayır, ingilizce klavyelerde de Ğ için [ tuşuna basılıyor mesela. Hiç bir sorun olmaz, size ingilizce klavye göndersinler, siz elinizdeki tuşları değiştirirsiniz. Kullanımınızı etkilemez.
Teşekkür ederim göndericeğim klavyenin eksik tuşlarını alma teklifinde bulunmuştum. İşe yaraması çok iyi oldu. Umarım kabul ederler.

İngilizce klavyelerde sol Shift tuşunun yanında "<" tuşu olmuyor ve küçük enter oluyor, karakter(Ğ, Ü, Ş, İ, C, Ö harfleri) tuşlarından ziyade bunlar bazı kişiler(ben) için sorun oluyor.

İngilizce klavyelerde sol Shift tuşunun yanında "<" tuşu olmuyor ve küçük enter oluyor, karakter(ğ, Ü, Ş, I, C, ö harfleri) tuşlarından ziyade bunlar bazı kişiler(ben) için sorun oluyor.

Görselden fark ettim şimdi, o tuşta da değişime gidebiliyor muyuz?

Görselden fark ettim şimdi, o tuşta da değişime gidebiliyor muyuz?

Yok yapamazsın, çünkü oralarda tuşları takacağın Switch'ler olmayacak, en klavyelerde zaten Shift daha büyük oluyor. Tuşun takılacağı kısım da daha ortalı olur. Fakat < tuşu ile işin yok ise çok sıkıntı olmayabilir.

Yok yapamazsın, çünkü oralarda tuşları takacağın Switch'ler olmayacak, en klavyelerde zaten Shift daha büyük oluyor. Tuşun takılacağı kısım da daha ortalı olur. Fakat < tuşu ile işin yok ise çok sıkıntı olmayabilir.

Anlıyorum, Corsair globalden klavyemi gönderip ücret iade talebinde bulunabiliyor muyum peki? Yeni ürün teklif etmişlerdi onun yerine ücretini isteme hakkım olabilir mi?

Geri
Yukarı