Silgi ile RAM silmek RAM'e zarar verir mi?

Albatro

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde 2 GB DDR3 RAM vardı Letgo'dan sattım RAM'ı götürdüm. Adam elimden aldı bu çok kötü olmuş dedi. Silgiyle altın renkteki yerleri ( oranın isimini unuttum ) sildi. Bende hayırdır abi napıyorsun malı bozucaksın dedim. Yok ben tecrübeliyim dedi taktı 1-2 dk bekledim. Harbiden de çalıştı. Ben de az bir şey anlıyorum önceden 3-4 sistem toplamışlığım var. Ama böyle bir şey ilk defa duydum sonuç olarak.

Elimde 2 GB DDR3 RAM vardı Letgo'dan sattım RAM'ı götürdüm. Adam elimden aldı bu çok kötü olmuş dedi. Silgiyle altın renkteki yerleri ( oranın isimini unuttum ) sildi. Bende hayırdır abi napıyorsun malı bozucaksın dedim. Yok ben tecrübeliyim dedi taktı 1-2 dk bekledim. Harbiden de çalıştı. Ben de az bir şey anlıyorum önceden 3-4 sistem toplamışlığım var. Ama böyle bir şey ilk defa duydum sonuç olarak.

Denemedim ne yalan söyleyeyim :)

0 sistem topladım ama ben bunu defalarca duydum, hatta ilk öğrendiğim şeylerden biri. Zararı yararı nedir bilemem ama baya uygulanan bir şey.

Vallahi hocam ilk defa sizden duydum. Cidden garip. Bi arkadaşa Ram almak için media markt a gitmiştik. Kasadaki abi çok fazla dokunmayın demişti ki paketin içindeydi.

Zararlı değil. RAM'lerin parlak kısmı anakarttaki sokete temas ediyor ve veri alışverişini sağlıyor. Zamanla oksit, leke vb. oluşması bu iletişimi engelleyip RAM'in düzgün çalışmasına engel olabiliyor. Silgi ile onu temizliyorlar, buna sıklıkla rastlanır.

Geri
Yukarı