Silinen dosyalar nasıl geri alınır?

Emirhan Durmuş

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3
Ryzen 7 5800h
RTX3060
16gb ram
Meslek
UÜ Matematik öğrencisi
Telefondaki video ve fotoğraflarımı bilgisayara aktarırken sildim ve geri alamıyorum. Çeşitli programları denedim ama olmadı. Yardım olabilecek kişi varsa çok güzel olur.

Maalesef telefondaki depolama aygıtları, veri kurtarmaya elverişli yapıda değiller. Programlar, genelde ".thumbnails" klasöründen çekiyor silinen fotoğrafları. Orayı bir de siz, elle kontrol edin derim. Dosya yöneticisinde gizli ögeleri göster deyip DCIM > .thumbnails yolunu izleyin. Orada mutlaka fotoğraflar vardır ama epey kalitesiz olacağını söylemek gerek.

DCIM > .thumbnails klasörü yok.
Maalesef telefondaki depolama aygıtları, veri kurtarmaya elverişli yapıda değiller. Programlar, genelde ".thumbnails" klasöründen çekiyor silinen fotoğrafları. Orayı bir de siz, elle kontrol edin derim. Dosya yöneticisinde gizli ögeleri göster deyip DCIM > .thumbnails yolunu izleyin. Orada mutlaka fotoğraflar vardır ama epey kalitesiz olacağını söylemek gerek.
DCIM > .thumbnails klasörü yok.
Veriler bilgisayardan mı silindi yoksa telefondan mı? Ayrıca gönderdiğiniz dosyalar hangi formattaydı?
Telefon bilgisayara bağlıyken bilgisayar üzerinden silindi.

Şayet önemli dosyalarsa veri kurtarma işiyle uğraşanlarla görüşün. Sağdan soldan indirip tarama yaptırdığınız programlar genelde iyi sonuç vermez.

Geri
Yukarı