Silinen dosyaların masaüstünde gözükmesi

Alcatraz Tetik

Hectopat
Yer
System32
Daha fazla  
Meslek
Tarihçi
Merhaba öncelikle, her zaman olmamakla beraber bazen masaüstünden bir PDF dosyası vs. siliyorum ardından aradan biraz süre geçince bu sildiğim dosyalar tekrar masaüstünde gözüküyor. Silmeye çalıştığımda dosyanın konumu bulunamadı hatası alıyorum. (temsili olarak internetten aldım ekran görüntüsünü.)

Masaüstünde sağ Click yapıp yenile yaptığımda dosyalar kaybolup sorun düzeliyor.

Kaspersky ile tam tarama yaptım ve virüs yoktu.

Tüm sürücülerim ve Windows'um güncel.

Windows 10 Pro kullanıcısıyım.

Bu bir sorun mu yoksa normal mi? Beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• FE130B3A-6B8C-4A80-B9D2-2488136C9E04.png
    FE130B3A-6B8C-4A80-B9D2-2488136C9E04.png
    212,3 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle, her zaman olmamakla beraber bazen masaüstünden bir PDF dosyası vs. siliyorum ardından aradan biraz süre geçince bu sildiğim dosyalar tekrar masaüstünde gözüküyor. Silmeye çalıştığımda dosyanın konumu bulunamadı hatası alıyorum. (temsili olarak internetten aldım ekran görüntüsünü.)

Masaüstünde sağ Click yapıp yenile yaptığımda dosyalar kaybolup sorun düzeliyor.

Bu bir sorun mu yoksa normal mi? Beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Bende de öyle, yenileyince düzeliyor.

Sistemim yeni olmasına rağmen bende de oluyor. Bilgisayarında sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Bu sorun oluyor diye. F5 atınca düzeliyor. Zaten tekrar silmeye çalışınca bu dosyanın bu konumda olduğundan emin olun tarzı bir uyarı beliriyor ekranda.

Bunu bana bir hocamız söylemişti. Sağ tıkla arşive ekle de oradaki sağdaki menüden arşivleme sonrası sil seçeneğini seç arşive ekle arşivi sil.
Bu silinmeyen bir dosya için yapılacak bir yöntem değil mi? Ben mi böyle biliyorum. Aydınlatırsanız sevinirim.

Belgeler kısmından da silin

Yeni konular

Geri
Yukarı