Çözüldü Silinmeyen reklam virüsü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

onderak

Kilopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) Tarayıcımda (chrome) herhangi bir eklenti kurulu değil.
2) Adwcleaner ve malwarebytes tarzı programlar bunu temizlemiyor.
3) Antivirüsler bunu temizlemiyor.
4) Formattan belli bir süre sonrada bu virüs bir şekilde ortaya çıkabilir.

Kendi bilgisayarımı kurtardım derken babamın bilgisayarında virüs görüldü.
Bu virüsü benden başka yaşayan var mı ?
Herhangi bir çözüm önerisi olan ?
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Eklentiler kendi kendilerine kurulmazlar. Mutlaka indirdiğiniz bir şey veya USB tarzı bir aygıtınızda virüs var ki bulaşıyor. Windows 10'a temiz kurulum ile geçin ve sürücüleri donanım kimlikleri ile web sitlelerinden güncelleyin. Kasper gibi sağlam bir virüs programı ile sisteminizi koruyun. Kurduğunuz programlara dikkat ediniz.

Virüs olarak gördüğünüz dosyanın adı nedir ,yolu nedir ? Sizin bu sorunu çözememiş olmanız çözülemediği anlamına gelmez.

3) Antivirüsler bunu temizlemiyor.
Yalan söyleyerek veya kullanmasını bilmediğin programları kullanmaya çalışıp sonra çözemedi mantığı üretemezsin. Kaç tane AV denedin de bir kere çözemedi diyorsun. Eset gibi dandik şeylerle bulmaya silmeye çalışırsan tabi silemez bulamaz.
İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını göster de bakalım hangi AV'leri kullanmadığın ortaya çıksın.

Formattan sonra da bir şekilde geliyor demişim, antivirüs denesem ne denemesem ne. Biraz konuyu okuyup sonra cevap vermeyi deneyin. Sonra imza mimza diye hava atın...

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kendine eklenti bulaşmaz dostum. Mümkünatı yok bunun. Sen bize diyorsunki elektrik vermeden PC çalışıltırıyorum. Eklentiler kendi kendilerine kurulmazlar. Mutlaka gözden kaçırdığınız nokta var. İlk mesajımı uygulayınız.

Kurulu bir eklenti görünmüyor ayarlarda, dedim. Daha önceden sorunsuz bir yıl kullandığım aynı programları kuruyorum. Girdiğim websiteleride sahibinden gibi burası gibi bilindik websiteleri. İnan basit bir sorun olsa konu açıpta yardım istemezdim. Kaç gündür kına geldi. Onu dene tarat bunu dene tarat. Şunu kaldır dene, bunu kaldır dene. Şunu indir tara. Bunu indir tara. İnternette okuduğum kaynaklarda anlatılan hiçbir yöntem işe yaramıyor. Sistem geri yükleme, sistem görüntüsü ile geri yükleme. Bir format biraz işimi görür gibi oluyor, bir kaç program yüklüyorum derken tekrardan ortaya çıkıyor. Komik tarafı benim bilgisayarla aynı WiFi ağına bağlı başka bilgisayarda da aynı virüs var. Bitdefender'in sitesine girince virüs direkt aktif oluyor, linkleri başka siteye yönlendiriyor. Başka bir sitede hiç yokmuş gibi duruyor. Bazen çok agrasif davranıyor sürekli çalışıyor. Bazende sanki hiç yok gibi. 1995 yılından beri bilgisayar kullanıyorum, hiç bu kadar çaresiz kalmadım. Ne yapmam gerektiği konusunda hiçbir fikrim yok dostum. Biliyorum dışardan dediğin gibi elektrik vermeden PC'yi çalıştırmaya benziyor durum ama gerçekten de öyle, elektriksiz çalışıyor bu virüs.

8ZXnPn.png

VaBpPv.png

- önceden bunları bile göremiyordum, şimdi görüyorum, göye siliniyorlar, sil diyince, ama sonraki taramada bir daha ...

Son düzenleme:
Eğer dediklerin doğru ise tek seçenek kalıyor, modemden. Modem ayarlarını sıfırla. Güvenli DNS kullan.

Ha halen virüs diyorsan son yazındaki gibi o zaman tepkini düzelt, bilinçli bir kullanıcı değilsen bu tür durumlarla karşılaşman normal.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı