SilverStone PF 240 sıvı soğutmadan arada sıvı sesi geliyor

BlackGRY

Kilopat
Yer
Kahramanmaraş
Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 1 ay önce SilverStone PF240 sıvı soğutma aldım ve sistemime monte ettim. Fakat arada sırada öyle çok rahatsız edici değil ama sıvı sesi gibi sesler geliyor.
Özellikle bilgisayar bir süre dinlenip sonra tekrar çalıştırdığımda sanki su bardağa akıyormuş gibi sesler geliyor.
Sizce bu durum normal mi?
Not: Sıvı soğutmanın radyatörü pompaya göre aşağıda kalmakta.

Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 1 ay önce SilverStone PF240 sıvı soğutma aldım ve sistemime monte ettim. Fakat arada sırada öyle çok rahatsız edici değil ama sıvı sesi gibi sesler geliyor.
Özellikle bilgisayar bir süre dinlenip sonra tekrar çalıştırdığımda sanki su bardağa akıyormuş gibi sesler geliyor.
Sizce bu durum normal mi?
Not: Sıvı soğutmanın radyatörü pompaya göre aşağıda kalmakta.

Bu konuyla pek bilgim yok ama belki sıvı az olduğundan akışlarda boşluklar ses yapıyor olabilir.

Cevabını kendiniz vemişsiniz zaten.

Yukarısına monte edemedim.
Maalesef, kasam kalitesiz ve işlevsiz olduğu için kasanın içine monte ettiğime şükür ediyorum.
Yeni kasa alana kadar bir sıkıntı çıkmaz değil mi hocam?

Hocam su devirdaim yapıyor o yüzden muhtemelen. Telaş edilecek bir durum değil.

Benim de aklıma o geliyor fakat benim sıvı soğutmanın montaj şekli normal değil.
Radyatör pompaya göre aşağıda kaldığı için pompa içindeki sıvıyı radyatörden çekmeye zorlanıyor büyük ihtimalle.
Bu bir sıkıntı oluşturur mu?

Yukarısına monte edemedim.
Maalesef kasam kalitesiz ve işlevsiz olduğu için kasanın içine monte ettiğime şükür ediyorum.
Yeni kasa alana kadar bir sıkıntı çıkmaz değil mi hocam?
Zaten deneyimlediğiniz gibi ses yapar ve soğutma performansı düşer. Uzun süre bu şekilde kullanırsanız sıvı soğutmanıza zarar gelebilir fakat uzun süre kullanmazsanız pek bir şey olmaz.

Zaten deneyimlediğiniz gibi ses yapar ve soğutma performansı düşer. Uzun süre bu şekilde kullanırsanız sıvı soğutmanıza zarar gelebilir fakat uzun süre kullanmazsanız pek bir şey olmaz.

Hocam uzun süre derken?
Mesela hocam şu an da M.2 SSD almayı planlıyorum.
Fakat onun fiyatına MSI Mag Forge 100M kasası bulunuyor SSD yerine bu kasayı alsam zararda olur muyum?

Geri
Yukarı