SilverStone PF240 ARGB bağlantısı nasıl yapılır?

Canersofraci

Hectopat
Arkadaşlar işlemcim 10700K, anakartım MSI MPG Z490 GAMING Edge Wi-Fi, kasam XPG battlecruiser. 10 yıldır laptop kullanıcısı olduğumdan dolayı PC toplama konusunda tecrübem yok. Sorum şu kasanın kendi 4 ARGB fanı ve soğutucunun 2 ARGB fanını nasıl bağlayacağım. Soğutucunun içinden bir sürü kablo çıktı resimlerini attım. RGB kablolarının hepsini birbirine mi bağlayacağım? Hangi kabloyu hangisine bağlayacağım anakart ARGB destekliyor. Güç kablolarını kasaya ayrı ayrı mı takacağım? Kasa henüz elime ulaşmadığından görselleri yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 86
  • 2.jpg
    2.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 81
  • 3.jpg
    3.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 69
  • 4.jpg
    4.jpg
    956 KB · Görüntüleme: 76
  • 5.jpg
    5.jpg
    925,3 KB · Görüntüleme: 81
  • 6.jpg
    6.jpg
    877,7 KB · Görüntüleme: 79
  • 7.jpg
    7.jpg
    919,4 KB · Görüntüleme: 70
  • 8.jpg
    8.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 69
  • 9.jpg
    9.jpg
    899,1 KB · Görüntüleme: 64
  • 10.jpg
    10.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 74
  • 11.jpg
    11.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 81
https://www.silverstonetek.com/downloads/Manual/cooler/Multi-PF240-Manual.pdf user manuel dosyası. İçerisinde bağlantı şeması buluyor oraya bakarak yapabilirsiniz. Ben ilk bağladığımda kafama göre geçirdim ARGB bağlantıları sonra düzenlerken kasayı kullanma kılavuzunu kullandım. Anakart ARGB destekliyorsa orada motherboard Sync bölümü var o şemayı takip edin ama desteklemiyorsa diğer şemayı.

https://www.silverstonetek.com/downloads/Manual/cooler/Multi-PF240-Manual.pdf user manuel dosyası. İçerisinde bağlantı şeması buluyor oraya bakarak yapabilirsiniz. Ben ilk bağladığımda kafama göre geçirdim ARGB bağlantıları sonra düzenlerken kasayı kullanma kılavuzunu kullandım. Anakart ARGB destekliyorsa orada motherboard Sync bölümü var o şemayı takip edin ama desteklemiyorsa diğer şemayı.
Manual için teşekkürler öncelikle. 15.sayfada tek fandan radyatöre bağlantı vermiş peki 2 fanı birbirine nasıl bağlayacağım direk birinin dişisini diğer fanın erkeğine mi yoksa 2in 1 argb cable vasıtasıyla mı? Bide kasanın kendi 4 fanını da mı bunların dişilerine bağlayacağım?

Manual için teşekkürler öncelikle. 15.sayfada tek fandan radyatöre bağlantı vermiş peki 2 fanı birbirine nasıl bağlayacağım direk birinin dişisini diğer fanın erkeğine mi yoksa 2'in 1 ARGB cable vasıtasıyla mı? Bir de kasanın kendi 4 fanını da mı bunların dişilerine bağlayacağım?

Ben diğer fanın erkeğini diğerinin dişisine bağladım. Diğer fanları da aynı şekilde bağlayabileceğinizi düşünüyorum ancak benim de RGB hakkında pek bir bilgim yok.

Fanları ve pompayı bildirine bağladıktan sonra anakartın boşta olan 3 Pin JRAINBOW girişine bağlayacaksınız. Eğer kasa fanlarını anakarta bağladıysanız yazılım üzerinden uyumlu şekilde çalışacaktır.
11.resim pompanın bağlantı kablolarının resmi. Oradaki en soldaki 3 pinli dişi anakarttaki pump1 e takılmayacak mı?

Geri
Yukarı