PF240 ARGB için SATA bağlantısı nasıl yapılır?

EQUARIA

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Bugün açtığım bir sürü konudan sonra sonunda sipariş edebildim PF240'ı. Şimdi sorum şu: Kendi kullanım klavuzunda görünene göre ben ARGB için kendi kontrolcüsünü kullanarak SATA girişli bir ARGB elde ediyorum. Kullanma klavuzunda görünene göre her şeyi birbirine takıp sonunda hepsini SATA girişine bağlıyorum. Peki CPU-FAN SYS-FAN slotları boş mu kalacak? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Hangi kabloyu nereye takmalıyım? Anakartımda PUMP-FAN girişi ve J-RGB girişi yok.
Yardım eder misiniz lütfen?

Bildiğim kadarıyla SATA sadece ARGB için.

O kısmı öğrendim hocam. CPU ve SYS slotları doluyor ama fanlardan ve pompadan ikinci bir kablo mu çıkıyor? Neyi takıyorum kontrolcüye? SATA kablosunu anakartımın neresine takacağım? Cevaplarsanız çok sevinirim.

SATA anakarta değil PSU'ya gidiyor.
Fanlardan bir ARGB, bir de standart fan kablosu çıkması lazım ki fan kablosunu çözdüm diyorsun.

Resimlerini yükler misin?
Ürün çok yüksek ihtimalle yarın elime geçecek. Yarın yükleyeyim resimleri. Fanlardan 2 kablo çıkıyormuş ama pompa konusunu bilemedim. Sata kablosunu da bulursam PSU'da yardımınızla çözerim bu işi. Teşekkür ederim.

SATA zaten L şeklinde bir kablo, bulması kolay.
Pompadan çıkan 2 kablodan biri ARGB zaten, diğeri normal fan portları ile aynı olan kablo.
Ben fan ve pompalarda ikinci kabloların çıktığını bilmiyordum. Öyleyse inşallah kendi başıma hallederim. Sadece sata kablosunu bilmiyorum. Onun da neye benzediğini öğrenirsem kurulum klavuzuyla mevzuyu hallederim. Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Birkaç fotoğrafla çözülür merak etmeyin.
Ben fan ve pompalarda ikinci kabloların çıktığını bilmiyordum. Öyleyse inşallah kendi başıma hallederim. Sadece sata kablosunu bilmiyorum. Onun da neye benzediğini öğrenirsem kurulum klavuzuyla mevzuyu hallederim. Çok teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Her şeyi montajladım ve her şeyi çalışıyor. OCCT testinde şu an ama BIOS’tan CPU fanı %100 yapınca üstteki fanlar çok ses çıkartıyor ondan dolayı otomatiğe aldım.
Hepinize çok teşekkür ediyorum. Her şeyi montajladım ve her şeyi çalışıyor. OCCT testinde şu an ama BIOS’tan CPU fanı %100 yapınca üstteki fanlar çok ses çıkartıyor ondan dolayı otomatiğe aldım.
SYS fan 1530RPM'de çalışıyor. CPU fan 3350RPM'de çalışıyor. OCCT'de şu an ve 25 dakikadır en yüksek 76 en düşük 41 normal olarak 65 gördü. SYS fan RPM'leri maksimum kaça kadar çıkıyor? Tam güçte çalışmadığına eminim çünkü çok sessiz...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı