SilverStone PF360 sıvı soğutma bağlantısı nasıl yapılır?

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Sıvı soğutmanın bir çok bağlantı videosu var ama kafam karışıyor ve aklıma sorular takılıyor. Bağlantıları nasıl olmalı? Nelere dikkat etmem gerekiyor?

Monte edilecek olan sistem nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardımcı olmaya çalışayım. Sıvı soğutma fanları PUMP FAN girişine takılır. Aydınlatma ARGB olduğu için JRainbow girişi kullanılabilir. MSI anakartlarda ARGB sokettir. Pompayı ise CPU FAN girişine takabilirsiniz.
Screenshot_20210511-184533.png

Yardımcı olmaya çalışayım. Sıvı soğutma fanları PUMP FAN girişine takılır. Aydınlatma ARGB olduğu için JRainbow girişi kullanılabilir. MSI anakartlarda ARGB sokettir. Pompayı ise CPU FAN girişine takabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1018739

ARGB Kontrolcüsü dahil hepsini doğru takmışım sırada anakart bağlantıları var. Anakart bağlantıları ise kullanma kılavuzunda anlatıyordu. Dış kasadan gelen bağlantıları daha yapmadım onların bağlantısı içinde 3 tane kablo var. SATA, RGB Kontrol ve eski tarzda olan güç bağlantısı. Bu bağlantıları nasıl yapacağımı da bilmiyorum ama bunları da yaparsam geriye bir şey kalmadı.

Anladım hocam. Dediğiniz SATA ve güç bağlantısı zannedersem bağımsız olarak kontrol için. Anakart için zaten tarif ettim. Fan ve pompa aydınlatma kablolarını köprüleyip JRainbow girişine takabilirsiniz. Bu şekilde anakart üzerinden kontrol edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise dediğiniz güç bağlantısı ile birlikte gelen kumandayı bağlayabilirsiniz. Resim bırakıyorum.
Screenshot_20210511-185921.png

Eki Görüntüle 1018739

Fanlardaki giriş bağlantıları kadar anakartta yer yok hocam nasıl yapmalıyım?

Tamam hocam. Fanlar için de aynı şey geçerli. Birbirine köprüleyip PUMP FAN girişine takabilirsiniz.
Screenshot_20210511-190703.png

Fan kablolarının birbirine geçmesi gerekiyor. Deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı