SilverStone PF360 sıvı soğutma bağlantısı nasıl yapılır?

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
Sıvı soğutmanın bir çok bağlantı videosu var ama kafam karışıyor ve aklıma sorular takılıyor. Bağlantıları nasıl olmalı? Nelere dikkat etmem gerekiyor?

Fan kablolarının birbirine geçmesi gerekiyor. Deneyin.

Diğer kablolar bir birine bağlandı. Bu fotoğraftakinin bağlanması gerekiyor mu anlamadım. Eğer bağlanmayıp anakarta takılıyorsa anakartta yer yok.

Dosya Ekleri

• b45d71a5-8b07-46d9-8345-85406c0d0faf.jpg
    b45d71a5-8b07-46d9-8345-85406c0d0faf.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 55
Hocam, kutusundan köprü için bir kablo çıkması gerekiyor. Resime göre öyle. Elinizdeki 3 kabloyu birbirine bağlıyor. Kontrol edin.

Tamam hocam. Zaten yanlış takmazsınız. Fanları o kabloya, o kabloyu da PUMP FAN girişine takın. Olsun ve bitsin.

Tamam hocam. Zaten yanlış takmazsınız. Fanları o kabloya, o kabloyu da PUMP FAN girişine takın. Olsun ve bitsin.

Dediğiniz gibi yaptım benim karanlık olmadan eve gitmem lazım iş yerindeyim (işyeri merkezde değil). Şimdi size bir video göndereceğim orada bir bağlantı eksik mi kontrol edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Videoya baktım. İlk gösterilen 3 pinli kablo Gigabyte anakart için olabilir. Kontrol cihazını kullanmak zorunda değilsiniz. Dediğim gibi yapabilirsiniz. 3 fanı da köprüleyip PUMP FAN girişine takabilirsiniz. Diğer aydınlatma kablolarını da JRainbow girişine takabilirsiniz. Dediğim gibi kontrolcüyle yapmak zorunda değilsiniz.

Videoya baktım. İlk gösterilen 3 pinli kablo Gigabyte anakart için olabilir. Kontrol cihazını kullanmak zorunda değilsiniz. Dediğim gibi yapabilirsiniz. 3 fanı da köprüleyip PUMP FAN girişine takabilirsiniz. Diğer aydınlatma kablolarını da JRainbow girişine takabilirsiniz. Dediğim gibi kontrolcüyle yapmak zorunda değilsiniz.

3 pinli takılmadan çalışır mı hocam?

Dediğim gibi o kablo Gigabyte anakartlar için olabilir. Öyleyse, takmadan da çalışır. Resimde işaretledim. Büyük ihtimalle aynı kablo.
Siverstone PF360.PNG

Geri
Yukarı