İnceleme SilverStone PF360 Sıvı soğutma

Hocam bende aynı kasayı kullanıyorum fakat ön tarafa push pull nasıl yaptın HDD takmadın sanırım. Senin GT 501'den bahsediyorum.
Evet HDD takmıyorum. SSD kullanıyorum. Anakartta 1 adet m2 SSD, arkada 2 adet normal SSD. Ayrıca zamanla kasa içindeki yuvaları da doldururum belki SSD ler ile.

@NITRO Kardeşim konuyu hortlatmış gibi oluyorum ancak bir sorum olacak. PF 360 Sıvı soğutucu montajında pompa RGB sini çalıştıramadım. Bağlantıyı nasıl yaptın acaba ?

@NITRO Kardeşim konuyu hortlatmış gibi oluyorum ancak bir sorum olacak. PF 360 Sıvı soğutucu montajında pompa RGB sini çalıştıramadım. Bağlantıyı nasıl yaptın acaba ?
Pompadan çıkan RGB kablosunu fanlardan gelen dişi veya erkek kablolarıyla birleştireceksin (bağlayacaksın). Son olarak boşta kalan fan ucunu RGB kontrolcüsüne bağlayacaksın. Bu kadar.

@BilgisayarKurdu Merhaba, Gördüğüm üzere PF360I TD500 kasaya monte etmişsiniz. Bende aynı kasayı ve sıvı soğutmayı aldım bugün daha elime ulaşmadı. Sizce sığar mı? RAM'lerim sizin RAM'lerinizden daha kısa fakat anakartımın en üstüne bir VRM soğutma bloğu var ondan korkuyorum biraz. Zor oldu mu sizin montajını yapmanız? Sığmama gibi bir olay yaşar mıyım? Teşekkürler.

Normalde bunu, siparis vermeden once sorman gerekli Bellekler cakismazsa anakart tarafinda kolay kolay problem olmaz merak etme. Bellekler yuksek profil degilse sorun olmaz.

Normalde bunu, siparis vermeden once sorman gerekli Bellekler cakismazsa anakart tarafinda kolay kolay problem olmaz merak etme. Bellekler yuksek profil degilse sorun olmaz.
Benim belleklerim senin belleklerinden kısa o kesin. Corsair Vengeance RGB Pro piyasadaki en uzun ramlerden biri. Benim belleklerim Adata XPG D60G anakartım ise MSI B550 Gaming Carbon WIFI. Cevabın için teşekkür ederim içimdeki şüphe gitti. Kasanın sitesinde özelliklerinde üst tarafa 360mm desteklediğini görünce direk aldım. Ama üst tarafa 360mm sığması için bazı şartlar olduğunu sonradan öğrendim bu yüzden mecburen aldıktan sonra sordum

Son düzenleme:
Dostum selamlar, bellekler çakıştı mı acaba?

Kullandığın işlemci modeli ve herhangi bir hız aşırtma işlemine tabi tutup tutmadığın bilgisine sahip değilim ancak hiç fan açmadan çalıştırıyorum ben 7/24. (R5 1600AF ile)

Pompa devrini 2000 devirin üzerinde sabit bir RPM değerinde tutmanı tavsiye edebilirim. Pompa devri sıcaklığa göre değişmesin, zaten 2300 ile 3000 devir arasında çok bir fark da yok. Ancak 1500'lü devirlerin altına indiğinde basınç yetmiyor ısıyı uzaklaştırmaya. Kanallardan yeterli geçiş hızı yakalanamıyor. 2500 devir sabit pompa hızı ile çalıştırıyorum ben.

Fan açtırmadan kullanmana izin verip vermemesi de önemli bir detay bence. Şahsen 60'a kadar fan açtırmıyorum.

Bende pompa hep 3400 RPM de bence pompayı düşürmenin mantığı yok zaten ses yapmıyor. Fanlar ise boşta hep 1000 RPM ben öyle ayarladım.

Ryzen 5 3600 var 1.1V 4.2 GHz de Cinebench R23 de 55 derece. 1.4V 4.6 GHz yani işlemcinin son limitinde Cinebench R23 de 80 derece. Bu sıcaklıklar fanlar full iken.

Boştaki sıcaklıklar da işte 38 derece falan.

Kötü denemez ama daha iyisini beklerdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…