İnceleme SilverStone PF360 Sıvı soğutma

@reisalgos Soğutucunun pompasını anakartınızdaki AIO_PUMP'a, soğutucunun fanlarını da CPU_FAN portuna takın.

Pompayı en yüksek devirde çalıştırın. Daha iyi soğutma performansına sahip olursunuz.

şu an öyle takılı

biraz sesli çalışıyor sanki
Dostum benim pompa hızım 3230, fan hızım 335 RPM' de çalışmakta ve ne pompada ne fanlarda gram ses yok. İstersen bi salla kasanı, hava varsa yer değiştirsin.

bu 3 fanı anakarta nasıl bağladınız kontrol için? diğer husus 3 fan ve pompayı (argb kabloları) birbirine bağlayıp, 4 ünü RGB kontrolcünün 1 portuna bağlasak 4 ünü birden kaldırır mı güç olarak bunu nasıl anlarız?

CPU fan soketi için fan çoğaltıcılar var, onlarla da bağlayabilirsin anakarta. Pompa için AIO Pump girişi var direkt ona bağladım, sizin anakartınızda yoksa onu da CPU Fan soketine bağlayabilirsin. CPU Fan 1 e 3 fanı bağla Aio Pump yuvası yoksa CPU Fan 2 yuvasına pompayı bağla. CPU Fan yuvası 4 pinlidir pompa kablosu 3 dişi ağızlıdır. En sağdan takarsın soldan 1 pin boşta kalabilir. RGB kablolarını zaten birbirine bağlıyorsun en son boşta kalan tek dişi ucu anakartın RGB girişine takmalısın, anakartında ARGB girişi yoksa kendi kontrolcüsüne takabilirsin.

Anladım bağlantı şekillerini teşekkür ederim. Anakartta argb yok kasanın kontrolcüsüne bağlayacağım o zaman pompa ve 3 fanı birbirine bağlayıp son ucu kontrolcüye bağlarsam tek çıkışta 3 fan ve 1 pompa argb kontrol edeceğim doğru mu? Bu tek çıkış bu 4 ünü kaldırır herhal o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…