SilverStone Tundra-02 Lite Fan Değerleri

emreknylmz

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. İ7 6700K, MSİ Z170a Gaming M5 ve ZALMAN Z11 Neo kasamda Tundra-02 Lite kullanmaktayım. Fanların hızından şikayetim üzerine birkaç araştırma yaptım ve 3.5mm/H2O basıncı ve 92.5 CFM hava akımı olduğunu öğrendim. Bu değerler 2 fanın toplam değerleri mi?
Corsair SP120 High Performance serisinde 62.74CFM hava akımı 3.1 basınç yazıyor. Değerler böyle olunca Corsair sessizlik üzerine mi oynamış yoksa Silverstone 2 fanın toplam değerlerini mi almış anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. @Recep Baltaş Kusura bakma seni ekliyorum daha çabuk cevap alabilmek için.

@Asım Demir @Silinen üye Teşekkürler yorumlarınız için. Peki Corsair AF120 ya da SP120 alsam performans farkı olur mu? Su an en düsük RPM 1500 ve titresim yapıyor masayı sarsıyor bundan da rahatsız oluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye Teşekkürler fakat radyatörü çıkarıp tamamen vidalarını sıktım tekrar taktım sorun çözülmedi. Sonrasında tek tek durdurarak denedim birini durdurunca titreme olmuyor. Titreşme sürekli olmuyor sanki fan ani hız değişimi yapıyor bir azalıp bir çoğalıyor gibi 1 sn kesilip 2 sn devam ediyor. Biosdan ayar yapmaya çalıştım %100 de çalışırken titreme olmuyor ses aşırıya kaçıyor.

Mantıklı :) Peki nereden temin edebilirim?
Ama benimki fan kaynaklı gibi geliyor bana önceden böyle bir sorun yoktu..
Fanın göbeği ile ilgili olabilir mi? Alalı yaklaşık 4 ay oldu çokta geçmedi.

Fan göbeği ile de ilgili olabilir ama daha düşük bir ihtimal o.Akasa 20 x Sessizleştirici Silikon Fan Vidası Burada satılıyor.
Fanı çıkartıp tek tek elimde baktım bir fan daha fazla titriyor. Tek takınca gene titreme oluyor galiba sorun fan değişimi olmadan düzelmez gibi geliyor. Önerdiğiniz uygun fiyatta var mı? Performanslı vede bunlar kadar ses çıkarmayan. En kötü özelliği galiba minimum 1500 RPM dönmesi galiba.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı