SilverStone Tundra-02 Lite Fan Değerleri

Cougar Vortex PWM 120mm Kasa Fanı (CF-V12HP) Fiyatı Bu fanı öneririm. CFM değeri daha yüksek ama hava basıncı daha düşük. RPM değeri de maksimum 1500. Biraz daha düşük performans alırsın muhtemelen ama sessiz olur.
Biraz inceledim vede maksimum 1500 rpm yazıyor vede performansı %60 civarında çok fazla ısı farkı olur mu? Bildiğim kadarıyla çift 240mm radyatör olması en büyük etken fakat fanın ne kadar etki ettiğini bilmiyorum yada başka öneriniz varmıdır?
Kusura bakmayın sizi rahatsız ediyorum ama çok sinir bozucu kulaklıktan ses hissedilmiyor fakat ayağımı uzatınca çok sinir bozucu bir hisle karşılaşıyorum yada elim masanın herhangi bir yerindeyken.

Fanın performansını RPM'e bakarak anlayamazsın. Öyle olsa kimse özel tasarımlı fan almazdı, en ucuzunu alırdı. Cougar Vortex modelinin tasarımı güzel olduğundan düşük RPM'de bile yüksek hava verebiliyor. Fazla performans düşüşü olmaz, şu anda işlemcin yükte kaç dereceye ulaşıyor?

Fanın performansını RPM'e bakarak anlayamazsın. Öyle olsa kimse özel tasarımlı fan almazdı, en ucuzunu alırdı. Cougar Vortex modelinin tasarımı güzel olduğundan düşük RPM'de bile yüksek hava verebiliyor. Fazla performans düşüşü olmaz, şu anda işlemcin yükte kaç dereceye ulaşıyor?
En fazla 62 gördüm 1 2 kere vede evet RPM bakarak yorumlamadım fakat rpmin 1.7 katı olması ve hava basıncı ile akımı daha düşük olduğu için genelleme yaptım diyelim :)

Yanlış bakıyorsun. Şu anda kullandığın fanların 1 tanesi 93 CFM ve 3.5 hava basıncı veriyor tam devirde. Cougar modeli tam devirde 108 CFM ve 2.8 hava basıncı veriyor. Yani %60'lık fark yok. Fanlar arasında olsa olsa %20'lik fark olur belki ve o da soğutmaya %20 olarak yansımaz.

@Silinen üye Yardımların için çok teşekkür ederim kafamda soru işaretleri kalmadı birde radyatördeki birkaç yerin yamulması sorun olur mu? vidaların sıkıldığı yerler ezilmiş biraz fakat sıkmazsam boşluk kalıyor tam tutmuyor hareket ediyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı