SilverStone Tundra SST-TD02LITE ses ve soğutma sorunu

rohe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 3D çizim ve render aldığım bilgisayarımı 4 sene önce toplamıştım. O zamanlar SilverStone Tundra SST-TD02LITE modelini almıştım. 4 yıldır hiçbir sıvı akıtması vs. olmadı fakat ses ve soğutma sorunu yaşadığımı düşünüyorum. Özellikle geçen gün PC birden ağırlaştı ve odamı plastik yanık kokusu sardı.

Mesleğim gereği sürekli 3D render alıyorum. Ofiste Dell Workstation kullanıyoruz fakat hiçbir sıvı soğutma değil ve harika randımanlı çalışıyor. P7820 serileri. Benim düşüncem de sıvı soğutmaya gerek olmadığı ve Noctua NH-L9x65 modelinden almak. Sizce aşağıdaki sistemime yeterli olur mu?
  • Intel Core i7-6700K, up to 4.2 GHz, LGA1151, işlemci
  • WD Blue WD10EZEX, 3.5", 1 TB, 7200RPM, SATA, harddisk
  • Corsair Carbide serisi CC-9011051-650vs kasa
  • Samsung 850 Evo, MZ-75E250BW, 2.5", 250 GB, SSD
  • Kingston HyperX 32 GB (4x8GB Quad kit), DDR4-2666MH RAM
  • ASUS STRIX GTX970-DC2OC-4GD5, GTX 970, 4 GB, GDDR5 ekran kartı
  • ASUS Z170-A, Z170, LGA 1151, DDR4, M.2, USB 3.1, anakart
  • SilverStone Tundra (SST-TD02LITE), Intel / AMD, sıvı soğutucu
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla sıvı soğutucular gerekli özeni ve temizliği görmediği zaman, 3-4 yıl içerisinde ömürlerini tamamlıyor. Bahsettiğiniz soğutucu mantıklı olabilir, alternatif olarak Arctic Freezer 34 Duo soğutucusuna da bakabilirsiniz.

Bildiğim kadarıyla sıvı soğutucular gerekli özeni ve temizliği görmediği zaman, 3-4 yıl içerisinde ömürlerini tamamlıyor. Bahsettiğiniz soğutucu mantıklı olabilir, alternatif olarak Arctic Freezer 34 Duo soğutucusuna da bakabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkürler, aslında toz temizliğini sık sık iki ayda bir yaptım fakat en başından bari sesli çalışan bir fandı. Galiba ömrünü de sonunda tamamladı.

Bu önerdiğiniz ürün sessizlik ve soğutma bakımında benim seçtiğim Noctua'dan daha mı iyi? Bir de kasa içine sığmama problemi yaşama ihtimalim var mı sizce?

Nasıl bir temizlik yapmamız gerekiyor hocam radyatör dışında? Ve kaç ayda/yılda çıkarılıp temizleniyor pompa?
Temizliğin nasıl yapıldığını maalesef tam bilmiyorum. Ancak gördüğüm videolar ve forumlardaki yorumlara oranla yazdım.
Fanların temizliği, takılan yerin de toz olmaması gibi unsurlar var. Yani bayağı bir zahmetli ki ben hepsini bilmiyorum.
Cevabınız için teşekkürler, aslında toz temizliğini sık sık iki ayda bir yaptım fakat en başından bari sesli çalışan bir fandı. Galiba ömrünü de sonunda tamamladı.

Bu önerdiğiniz ürün sessizlik ve soğutma bakımında benim seçtiğim Noctua'dan daha mı iyi? Bir de kasa içine sığmama problemi yaşama ihtimalim var mı sizce?
Kasanıza baktım, sığmama gibi bir durum yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Noctua sessizlik açısından çok iyi deniliyor. Hiç bu firmayı kullanmadım ne desem yalan olacaktır. Ancak öncelikli hedefiniz sessizlik ise alabilirsiniz.

OC yapmadığınız için yeterli olacaktır. Ancak düşük profil olduğu için performansı nasıldır tam emin değilim.
veya Arctic 34 Duo almanızı öneririm.

OC yapmadığınız için yeterli olacaktır. Ancak düşük profil olduğu için performansı nasıldır tam emin değilim.
veya Arctic 34 Duo almanızı öneririm.

Çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı