Silverstone Tundra TD02-Lite Fan Kontrolü

LoyalViper

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese günaydın arkdadaşlar :) . İmzamda da göreceğiniz gibi TD02 Lite soğutucuya sahibim. Fakat fanı biraz fazla gürültü yapıyor gibi geldi bana. Fan hızını ayarlayabileceğim bir uygulama var mıdır? Var ise söyler misiniz ? Şimdiden çok teşekkür ederim herkese iyi forumlar. :)

Asus Maximus VIII Hero ana karta sahipsiniz ana kart için Asus'un sunduğu AI Suite 3 yazılımı ile kontrol edebilirsiniz bende Asus Z170 Pro Gaming var ve soğutucumuz aynı ben fanın bir tanesi zar zar ötmesi yüzünden servise gönderdim gelen fan yine zar zar ötüyor ayrıca fanı mahzenden çıkarmışlar sanki toz kir içindeydi şimdilik idare ediyorum çok canımı sıkarsa basınç değeri yüksek fan alıp takacağım çıkan fanları kasanın önüne yada arkasına takıp düşük ayarda çalıştırırım yada satarım.

Öncelikle herkese günaydın arkdadaşlar :) . İmzamda da göreceğiniz gibi TD02 Lite soğutucuya sahibim. Fakat fanı biraz fazla gürültü yapıyor gibi geldi bana. Fan hızını ayarlayabileceğim bir uygulama var mıdır? Var ise söyler misiniz ? Şimdiden çok teşekkür ederim herkese iyi forumlar. :)
Hocam ilk dikkatimi çeken imzanızdaki sistemdi. Gerçekten Maaşallah'ı var. Kasanıza bir fan kontrolcü de alabilirsiniz. 50-60 tl gibi bir bütçeye.

Arkadaşlar bende tundra soğutucu aldım. Sizden isteğim ürün daha elime geçmedi kullanan arkadaşlar performansı ve kalitesi hakkında bilgi verebilir mi ? Bir sıkıntı çıktımı.

Bazı yerlerde pompasında sıkıntı çıktı su kaçırdı gibi yorum yazan arkadaşlar vardı. Sistemim biraz pahali olduğu için tedirgin oldum inş bir skntı yaşamam.

Aynı soğutucuyu kullanıyorum ne pompasında sorun yada bir ses var ne de fanlarında fakat fanları sizi çok rahatsız ederse başka fanda alabilirsiniz. ASUS Maximus Hero anakartım ve AI Suite 3 ile fanları sorunsuz kontrol edebilmekteyim. Aşırı ısınma olmadığı anlarda gayet sessiz olduğunda da kendini soğutmaya çalışması gayet doğal bir durum her soğutucuda yaşanabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı