SIM kartlı akıllı saat önerisi

Paper.C

Hectopat
Daha fazla  
Benim 9 yaşında bir kardeşim var bugün babamla konuşurken bana onun için endişelendiğini ve ona bizimle konuşabileceği bir akıllı saat almak istediğini söyledi ben iyi bir saat için 3-4K minimum para vermek gerektiğini söyledim.

Benim aklımda çocuğun çantasına GPS özelliği olan eski model bir Android telefonu atmak vardı(anneme zamanında akıllı saat almıştı ama kullanmıyor kardeşime verelim dedim) ya da bu Apple'nın AirTag cihazları var onlardan almak vardı ama bana Hepsiburada üzerindeki 2.500 civarı saatleri gösterip bak varmış işte bu fiyata saat falan dedi.

Neyse çok uzadı kısaca saatten beklentilerimizi yazayım.

1)SIM kart ile konuşma yapabilmesi.
2)şarjının uzun gitmesi.
3)darbelere falan dayanıklı olması.
4)GPS ile konum takibi yapabilmemiz.

Son düzenleme:
SIM kart takılabilen kaliteli model görmedim ben. Ayrıca bu cihazların bataryaları çok küçük ve telefon hattı çok şarj yiyen bir sistem. Bu arada bu küçük cihazlarda adamakıllı bir gürültü engelleme sistemi de olmuyor.

Kısacası akıllı saat telefon olarak kullanılabilecek bir cihaz değil henüz. Ufak tuşlu bir telefon almanızı tavsiye ederim.

Anladım hocam o zaman benim dediğim gibi olacak AirTag alıp çantasına ya da montuna falan koyarız bir de tuşlu telefon okulda oyun oynamasın diye.

Çünkü ben de zamanında DZ-09 gibi saatlerle babanızın istediği şeyi denedim. O kadar verimsiz ve güvensiz oluyor ki, ne karşınızdaki sizi anlıyor, ne siz duyabiliyorsunuz. Şarjı uluorta bitip kullanıcıyı ortada bırakıyor.

Babanız muhtemelen kaybolmasın çalınmasın diye saat istiyor ama acil bir durumda tuşlu telefon daha çok işe yarıyor.

Çünkü ben de zamanında DZ-09 gibi saatlerle babanızın istediği şeyi denedim. O kadar verimsiz ve güvensiz oluyor ki, ne karşınızdaki sizi anlıyor, ne siz duyabiliyorsunuz. Şarjı uluorta bitip kullanıcıyı ortada bırakıyor.

Babanız muhtemelen kaybolmasın çalınmasın diye saat istiyor ama acil bir durumda tuşlu telefon daha çok işe yarıyor.

Teşekkürler hocam benim fikrim belli ama birkaç kişiden daha görüş almam daha sağlıklı olacak babamı ikna etmem açısından.

Hocam Alcatel'in bu tarz saatleri oluyor çocuklar için. Reklamlarını çok görüyordum ve kullanışlı gözüküyorlardı. Kullanacak kişi kaç yaşında bilmiyorum ama bir inceleyin isterseniz.

9 yaşında hocam ya az büyük olsa derim buna saat verilir diye ama bence bir ayı çıkaramaz o saat alsak bile AirTag için iknaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı