Simgeler sağ tık ile çalışmıyor, masaüstü bir süre donuyor

ibrahimozturk

Hectopat
Merhabalar,

Bilgisayara yüklü olan program veya dosyalara sağ tıklıyorum ve sonu gelmez bir yükleme simgesi geliyor. Eğer masaüstüne bir kaç kes tıklarsam masaüstü beyaz arkaplanla garip bir hale geliyor ve bir kaç saniye sonra tekrar normale dönüyor. Hiçbir program veya dosyaya sağ tıklayamıyorum. Masaüstüne sağ tık yapmaya çalıştığımda bir sorun olmuyor. Tüm işlevleri kullanabiliyorum. Arama kısmından bulduğum uygulamalara sağ tıklayabiliyorum fakat yönetici olarak çalıştırsam bile hiç bir şey olmuyor.(Kullanıcı olarak adminim.) Kullandığım Windows 10 Sürümü 1903. Sanıyorum masaüstü hizmetleriyle alakalı bir sorun ama bir çözüm bulamadım. Arka plan uygulamalarının bir kaçı sorun yaratabilir deniyordu ve bir kaç işlemi sonlandırıp tekrar tekrar denedim. Windows SSD'ye kurulu ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Belli bir eylemden sonra bu sorunun ortaya çıkabileceğini düşündüm ve sorunu farketmeden önceki yaptığım son şeyler Origin'in yönetici iznini kabul etmek ve UPlay'i yönetici olarak çalıştırmaya çalışmaktı. Masaüstünün beyaz olması ile alakalı resmi yükledim. Ayrıca çalışan arka plan uygulamaları da aşağıda.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.
Untitled.png
1.png2.png3.png4.png

Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Yukarıdaki komutu yazın ve Enter tuşuna basın. Komut işleminin tamamlanması birkaç dakika sürebilir.

Bitince şunu yazın.
Kod:
sfc /scannow

Oda olmuyorsa temiz kurulum yapın.
Yükseltme yaptıysanız ondan kaynaklanıyor olabilir.

Şöyle ki verdiğiniz komutları çalıştırmak için komut istemini yönetici olarak çalıştırmalıyım ve bunu yapamadığımı belirttim. Yanıtınız için teşekkürler.
Windows'un son bir kaç güncellemesini yaptım ve bütün sorunlar tamamen çözüldü.

Son düzenleme:
CTRL + alt + Del tuşlarına bastığınızda görev yöneticisini açabiliyor musunuz? Eğer açabiliyor iseniz oradan;
İlk açışınz ise sol aşağıdan daha fazla seçeneğe tıklayıp işlemler menüsü gelecek otomatik olarak.
Oradan Windows gezginini bulup yeniden başlata tıklayınız. Sorununuzu tamamen çözebilir tekrarlayada bilir eğer kısmı çözer ise yukarıda arkadaşın dediğini yapabilir siniz.

Geri
Yukarı