Çözüldü Şimşek Çakması Sonrası Monitörün HDMI Girişi Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Escaloff

Kilopat
Yer
İzmir/Edirne
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522523673
Arkadaşlar şimşek evime çok yakın bir yere çaktı. Monitörümün HDMI girişi çalışmıyor. Aynı kabloyla laptopu televizyona bağladığımda görüntü alabiliyorum. Monitör açılıyor fakat HDMI'ı görmüyor. Bunun bana ne kadar masrafı olur? Çözümü yok mu ya da? VGA dönüştürücü kullanmak istemiyorum, kayıp oluyormuş öyle yazıyor internette.

Ürün: LG 24MK400H-B

LG'nin sitesinden arıza tespit kaydı oluşturdum. Eve gelip monitörü aldılar. Bugün beni aradılar, Monitörün HDMI kartı yanmış. Garantiye dahilmiş 2 hafta içinde teslim edecekler.

Arkadaşlar şimşek evime çok yakın bir yere çaktı. Monitörümün HDMI girişi çalışmıyor. Aynı kabloyla laptopu televizyona bağladığımda görüntü alabiliyorum. Monitör açılıyor fakat HDMI'ı görmüyor. Bunun bana ne kadar masrafı olur? Çözümü yok mu ya da? VGA dönüştürücü kullanmak istemiyorum, kayıp oluyormuş öyle yazıyor internette.

Ürün: LG 24MK400H-B

LG'nin sitesinden arıza tespit kaydı oluşturdum. Eve gelip monitörü aldılar. Bugün beni aradılar, Monitörün HDMI kartı yanmış. Garantiye dahilmiş 2 hafta içinde teslim edecekler.

VGA'nın çalıştığına nasıl emin oldun peki?
Görüntü çıkışı veren kart gitmiştir komple. Benim televizyonumda öyle olmuştu. Bozulurken sadece bir tanesi bozulmaz.

Kart gittiyse geçmiş olsun 200-300 TL altı o parçayı bulabileceğini sanmıyorum.
Bulunamayan bir şey mi? Yoksa o fiyat bandının altında mı bulamam? 200-300 TL ise veririm
monitore zamanında 700-800 vermiştim. 1000 TL olmuş şimdi, bir şekilde masrafa gireceğim. LG'nin ana bayisine falan mı gideyim, yoksa televizyoncular falan işimi görür mü?

Geri
Yukarı