Şimşek sonrası bilgisayardan kıvılcım çıkması

kornoloji

Kilopat
Daha fazla  
Bugün hava yağmurluydu. Şimşek çaktı ve ardından orta şiddet bir gök gürültüsüyle birlikte kasadan çat! diye bir kıvılcım çıktı. Bilgisayar çalışmaya devam etti. Herhangi bir yanma kokusu da gelmedi. Yine de ne olur ne olmaz kapattım bilgisayarı. Ondan sonra da elektrikler kesilmiş zaten.

Açtım kasayı göz gezdirdim. PSU'ya geldi sıra, söktüm onu da. İçerisindeki bileşenlere baktım. Fotoğrafta işaretlemiş olduğum transformatör biraz şişmiş gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

20170609_1639466.jpg

20170609_16393777.jpg

20170609_1855522.jpg

Markası BELSON, 300W değerinde. Kaliteli bir PSU değil.
Bu PSU'yu kullanmaya devam etmem tehlike oluşturur mu?
Yenisini alana kadar beni idare eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün hava yağmurluydu. Şimşek çaktı ve ardından orta şiddet bir gök gürültüsüyle birlikte kasadan çat! diye bir kıvılcım çıktı. Bilgisayar çalışmaya devam etti. Herhangi bir yanma kokusu da gelmedi. Yine de ne olur ne olmaz kapattım bilgisayarı. Ondan sonra da elektrikler kesilmiş zaten.

Açtım kasayı göz gezdirdim. PSU'ya geldi sıra, söktüm onu da. İçerisindeki bileşenlere baktım. Fotoğrafta işaretlemiş olduğum transformatör biraz şişmiş gibi geldi bana. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Eki Görüntüle 240158
Eki Görüntüle 240159
Eki Görüntüle 240163

Markası BELSON, 300W değerinde. Kaliteli bir PSU değil.
Bu PSU'yu kullanmaya devam etmem tehlike oluşturur mu?
Yenisini alana kadar beni idare eder mi?

Eğer peynirli makarna kokusu ( ciddi söyküyorum ) gelmiyorsa sıkıntı yok :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı