Simülasyon oyunları için 4K 60 FPS sistem tavsiyesi

Bütçe
40-60 bin TL arası

Max Rockatansky

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, uzun zamandır sistem toplamadığım için sizlere danışmak istedim. Bir dostum için simülasyon oyunlarını 4K 60 FPS sorunsuz oynatacak bir sistem toplamak istiyorum. Sistemde AAA oyunlar oynanmayacak, sadece ETS 2, Assetto Corsa tarzı simülasyon oyunları oynanacak. Bu tarz oyunlarda da en yüksek sistem gerektiren bildiğim kadarıyla Forza Horizon 5 var. Kendisi çok yüksek sistem gerektiren oyunları PS5'i üzerinden oynuyor, bu bilgisayar tamamen orada oynayamadığı simülasyon oyunları için olacak, yani 4K 60 FPS için gidip de RTX 4090 toplamayı gerektiren bir durum yok ortada diye düşünüyorum, sistemde Cyberpunk tarzı oyunlar oynanmayacak.

Şu an için bir bütçe kısıtlaması yok, kendisi 50-60 bin liralara kadar çıkabilir fakat ne kadar uygun işini görecek bir sistem olursa o kadar iyi olur.

Çok emin olmamakla beraber genel yaptığım araştırmalarda 4070-4070 Ti bandı işini görür gibi duruyor, AMD tarafında karşılığı ne bilmiyorum şu anda, fakat sistemi kullanacak kişinin hiçbir bilgisayar tecrübesi olmadığı için AMD aldırmak da çok istemiyorum. Artık kartları çok sorunsuz biliyorum ama yine de ne olur ne olmaz.

Sistemin olabildiğince dengeli ve kararlı olması oldukça önemli, işlemci kanadında da her öneriye açığım, anakarttan da kısmak istemiyorum. Fakat tercihen çok güçlü bir hava soğutma ile halledebileceğim bir sistem olursa güzel olur, çok fazla sıvı soğutma aldırmak da istemiyorum, bakımları ile çok uğraşmayacağı için.

Kasa, PSU ve fan gibi yan ürünlere gelirsek bu konularda da özellikle olabildiğince dengeli bir PSU istiyorum, fanların da 4 pin olması önemli, kontrol edebilmem lazım. RGB için bütçe ayırmıyoruz, gerek yok.

Kafamdaki genel taslak bu şekilde, her türlü öneriye açığım yine de, şöyle şöyle olsa daha iyi olur derseniz memnuniyetle dinlerim.

Fakat bilinmeyen veya kötü damgası yemiş malum markaların ürünlerine tamamen kapalıyım, hiç önermeyin bile.

Not: Monitör bütçeye dahil değil, televizyon üzerinden kullanacak.
Not: Hazır sistem de olur, parça parça da atabilirsiniz, sipariş verip kendim kurabilirim.

V1 modeli de kurtarmaz mı? 60 bine çok yaklaşmak istemiyorum açıkçası.

Bunu alın hocam işlemci aynı ekran kartı daha güçlü 4070 ile 4070 Super arasında triplea oyunlarda 5 FPS fark olabiliyor sizin oynayacağınız simracing oyunlarında fark açılacaktır ve RAM hem daha kaliteli hemide DDR5.Bu bilgisayrın tek eksi yönü kasada RGB var fakat kontrol edilebilen RGB sabit Rainbow ışıkları yanıyor fakat daha ucuz.

Bunu alın hocam işlemci aynı ekran kartı daha güçlü 4070 ile 4070 Super arasında triplea oyunlarda 5 FPS fark olabiliyor sizin oynayacağınız simracing oyunlarında fark açılacaktır ve RAM hem daha kaliteli hemide DDR5.bu bilgisayrın tek eksi yönü kasada RGB var fakat kontrol edilebilen RGB sabit Rainbow ışıkları yanıyor fakat daha ucuz.

Farklı sitelerde daha ucuz bir sistem bulunabilir mi bilmiyorum fakat ben İncehesap'a güvenyorum. Farklı sitelerede bakmak lazım, üzgünüm çok zamanım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı