Simülasyon oyunu önerisi

Phercy

Centipat
Daha fazla  
Selam, şu sıralar Valorant, CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda beynimi erittim diyebiliriz. Girmek istediğim chill ve sürükleyici bir simülasyon oyunu. Fakat bu konuda pek bir fikrim yok, chill ama sürükleyici ve zevkli Simulator oyunu önerir misiniz? Yönetim içeriği daha iyi olur.

Kaynak yönetimi istiyorsanız:
Mashinky -> Çok aşırı karmaşık değil. Demiryolu işletmekten ziyade kaynak yönetimi oyunu gibi daha çok çünkü oyunda para değil de token sistemi var. Bazı lokomotif ya da vagonları almak için para yerine geçen (Yolcu taşımasından kazanılan) token değil de mesela kömür taşımasından gelen kömür tokeni lazım oluyor, onun için ihtiyacınıza göre taşımanızı şekillendirmeniz gerekiyor.

Workers & Resources: Soviet Republic -> 60'lar Sovyetlerinde bir şehir inşası söz konusu. Şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılamanız gerekiyor. Her şey birbirine bağlı. Mesela şehrin ısıtılması için kazan kurmanız lazım, o kazana da sürekli kömür çekmeniz lazım. Ya da işte insanlar eğlensin diye bar açarsanız alkol üretip bara ulaştırmanız lazım v.b

Surviving Mars -> DLC'leri ile tavsiye ederim. Diğer kaynak yönetim oyunlarından nispeten zor bir mekaniği var. Mesela çoğu oyunda enerji kıtlığında fazladan jeneratör v.b koyarak bu sorunu kökten çözebilirsiniz. Oysa Surviving Mars'da her şeyin bir de "Bakım" giderleri var. Bakım için de ürettiğiniz kıymetli malzemeleri kullanmanız gerekiyor. O yüzden dengeyi iyi kurmak lazım.

Factorio -> Pahalı ama bu türün en iyisi diyebilirim.

Geri
Yukarı