Simülasyonda olabilir miyiz?

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle başlığı çok takmayın. Ben bugün fizik sınavındayken nedensizce aklıma selâ geldi. Ne garip ki 2 dakika sonra okulumuzda ezan sesi bile genelde duyulmazken selâ okundu ve ben okul hayatımda ilkokul hariç hiçbir yerde selâ okunduğunu duymamıştım. Okunduktan 3 ders sonra sonra yine selâ okundu. Bu aklıma takıldı ve evde araştırdım. Bazı sitelerde simülasyon kanıtı vs. olduğu söyleniyor. Kaynağı sormayın çünkü unuttum.

Asıl sorum, bu bir tesadüf mü yoksa bazı kişilerin de dediği gibi simülasyonda yaşadığımızın kanıtı mı?

Ben tesadüf olduğunu düşünüyorum ama 2 kere okununca aklıma takıldı.

Sesin cami tarafından geldiği çok belli. Okuldan gelmediği kesin.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle başlığı çok takmayın. Ben bugün fizik sınavındayken nedensizce aklıma selâ geldi. Ne garip ki 2 dakika sonra okulumuzda ezan sesi bile genelde duyulmazken selâ okundu ve ben okul hayatımda ilkokul hariç hiçbir yerde selâ okunduğunu duymamıştım. Okunduktan 3 ders sonra sonra yine selâ okundu. Bu aklıma takıldı ve evde araştırdım. Bazı sitelerde simülasyon kanıtı vs. olduğu söyleniyor. Kaynağı sormayın çünkü unuttum.

Asıl sorum, bu bir tesadüf mü yoksa bazı kişilerin de dediği gibi simülasyonda yaşadığımızın kanıtı mı?

Ben tesadüf olduğunu düşünüyorum ama 2 kere okununca aklıma takıldı.

Sesin cami tarafından geldiği çok belli. Okuldan gelmediği kesin.
Elon abi de böyle söylemişti, kanıtı da vardı. Şayet öyleyse bile beni seçilmiş kişi falan yapmayın. Neo gibi oradan oraya uçup mermi falan durduramam ben. Yorgunum.

Olabilir. Hiçbir şey bilemeyiz.

Simülasyonda olduğumuzu varsay. Gerçek olan hayatta her şey nasıl başladı? Tanrı kim? Tanrı var ise onu kim yarattı? Tanrı hep var ise neden sen ya da ben tanrı değilken o tanrı oldu?

Geri
Yukarı