Şınav çekerken kaslarımı fazla zorladım

77us77

Hectopat
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Ben şınav çekmeye başlamak istedim. Hatta doktor da tavsiye etmişti. Yaşım 14-15 kaslarıma birden fazla yüklendim galiba 2. gün 46 şınava çıktım ve sırt bölümümde şiddetli bir ağrı var. Ben de kaslarımı denemek istedim. Yere uzandım. Kalkmayı denediğimde kalkabiliyorum fakat kaslar titriyor. Sırt bölümündeki ağrıdan şüpheliyim. Kollarımdaki ve omuza doğru ağrılarım normal onlarda bir problem yok. Karın kaslarım da gayet iyi durumda bir problem yok fakat sırt kısmı böyle ağrıyınca tedirgin oldum. Ailemin haberi yok ve şiddetli ağrıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Dinlensem geçer mi? Bir doktora danışayım mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, öncelikle merhaba. Ben şınav çekmeye başlamak istedim. Hatta doktor da tavsiye etmişti. Yaşım 14-15 kaslarıma birden fazla yüklendim galiba 2. gün 46 şınava çıktım ve sırt bölümümde şiddetli bir ağrı var. Ben de kaslarımı denemek istedim. Yere uzandım. Kalkmayı denediğimde kalkabiliyorum fakat kaslar titriyor. Sırt bölümündeki ağrıdan şüpheliyim. Kollarımdaki ve omuza doğru ağrılarım normal onlarda bir problem yok. Karın kaslarım da gayet iyi durumda bir problem yok fakat sırt kısmı böyle ağrıyınca tedirgin oldum. Ailemin haberi yok ve şiddetli ağrıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Dinlensem geçer mi? Bir doktora danışayım mı sizce?
Herhangi bir sakat yada ters hareket yaptıysan bir anda ağrı yapmış olabilir ama sen yinede en iyisi bir doktora görün boşuna riske atma.

Aynı yaşlardayız ama bir anda bu kadar yüklenmek saçmalık. Çok fazla çektiğinizde size kazancı ağrı olacaktır. Her gün düzenli olarak yapın, vücut alıştığı zaman azar azar sayıyı yükseğe çekin. Beden sınavları hariç şınav, mekik hiç uğraşmam.

Haklısınız. Gerçekten bu kadar yüklenmek saçma. Şimdi ne yapmalıyım sizce ?
Aynı yaşlardayız ama bir anda bu kadar yüklenmek saçmalık. Çok fazla çektiğinizde size kazancı ağrı olacaktır. Her gün düzenli olarak yapın, vücut alıştığı zaman azar azar sayıyı yükseğe çekin. Beden sınavları hariç şınav, mekik hiç uğraşmam.

Herhangi bir sakat yada ters hareket yaptıysan bir anda ağrı yapmış olabilir ama sen yinede en iyisi bir doktora görün boşuna riske atma.
Ters bir hareket yapmadım fakat biraz fazla zorladım sadece. Ailemin de haberi yok panik yaptırmak istemiyorum. Sizce büyük ciddi bişey var mıdır? Doktora gitmeden çözülemez mi?
Ah kardeşim. Bu yaşta fıtık olmadıysan iyidir. :D
Korkutmayın beni. :D

Yeri sırtımda sırtımın tam ortasının bir tık üstü ve arkada gibi hissediyorum. Evet biraz ağrı var ama hareketlerimi kısıtlamıyor abartılacak gibi değil, nasıl anlatacağımı bilemedim. :D Doğrudan o kısma etki edecek bir hareket yaptığım zaman biraz şiddetleniyor fakat nefes keser gibi şiddetli değil. Kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum ama şimdi tedirgin olmadım da değil açıkçası. Hareket ediyorum esniyorum bol bol, rahatlarım diye kıtlatmaya çalışıyorum. Kıtlıyor ama rahatlayamıyorum. :D
Hamlıktandır o eğer uzun zamandır spor yapmadıysan başladığın ilk hafta kaslar ağrır aynısını 7 minute abs workoutları yaparken yaşıyordum.
İnşallah hamlıktandır. :D Yoksa işimiz zor. :D
Sadece bir süre dinlenmeye mi ihtiyacı var sizce?
Acaba boyun fıtığı mı diye şüphelendim fakat belirtilerini araştırdığımda herhangi bir kola doğru ağrı, cisim tutmakta zorlanma vb. vardı. Bunlar bende yok. Şu an içim bi nebze rahatladı fakat hala şüpheleniyorum. Şimdi telefon klavyesinde bir süre yazınca bileğimde damar bölümünde uyuşma gibi bişey hissettim. Ben panik oldum galiba. :D Arkadaşlar yardım edin lütfen bir daha hayatımda hiç şınav çekmem :D
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. 2-3 gün sonucunda hiç ağrım kalmadı. Bu sefer kendimi hiç yormadan yavaş yavaş başladım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı