Şınav çekerken sakatlandım

Tekno Sever

Hectopat
Merhaba şınav çekiyordum. Kendimi zorladım ve sağ omzumun arkası hareket edince ağrıyor. Normalde bir şey yok ama mesela kendim yerde oturuyorum sağ kolundan güç alamıyorum. Ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer ağrı çok fazla ise doktora görünmenizde fayda var ancak ağrıya dayanabilirseniz beklemenizi tavsiye ederim sonuçta zaman her şeyin devası.

Biraz sıcak suyla duş al ardından duştan sonra Kas gevşeticiyi iyice o kısma yedir 3 veya 5 gün o taraf ile ağırlık kaldırma veya güç alma geçecektir.

Büyük ihtimal Rotator Cuff kasınızı incitmişsiniz. Şınava da barfikse de ısınmadan başlanmaz diğer her hareket gibi. Eğer durum ciddi ise doktora gidin.

Isınma hareketlerini ve beslenmenizi ihmal etmeyin. Doğru pozisyonda şınav için Youtube'dan faydalanabilirsiniz.

Sağlık problemlerini forumlara yazarak deva arayan insanlara hiç acımıyorum gerçekten. Şaka gibi bir milletiz. Yıl olmuş 2019 sağlık mensubu çalışanlardan, herkes daha fazla sağlıkçıymış gibi davranıyor. Okuyorum şu konuları iki kas ismi öğrenen, iki anatomik sözcük kullanan şov yapma gereksinimi duyuyor. Yapmayın arkadaşım artık, sağlıkla şaka olmaz!

Bir fizyoterapist olarak;

1- Hangi hareketle birlikte ağrı oluyor?
2- Dinlenik vaziyette ağrı var mı?
3- Aktif ve Pasif hareketin her ikisinde de ağrı oluyor mu?
4- Lokasyonel ödem ya da dokununca hassasiyet mevcut mu?

gibi bir çok faktörün durumunuzu etkileyecebileceğini söyleyebilirim. Ve umarım forum köşelerinde sağlık aramayı bırakıp, ağrılarınızın şiddetlenmesi halinde bir doktora başvurup, çözüm alırsınız.

Sağlık problemlerini forumlara yazarak deva arayan insanlara hiç acımıyorum gerçekten. Şaka gibi bir milletiz. Yıl olmuş 2019 sağlık mensubu çalışanlardan, herkes daha fazla sağlıkçıymış gibi davranıyor. Okuyorum şu konuları iki kas ismi öğrenen, iki anatomik sözcük kullanan şov yapma gereksinimi duyuyor. Yapmayın arkadaşım artık, sağlıkla şaka olmaz!

Bir fizyoterapist olarak;

1- Hangi hareketle birlikte ağrı oluyor?
2- Dinlenik vaziyette ağrı var mı?
3- Aktif ve Pasif hareketin her ikisinde de ağrı oluyor mu?
4- Lokasyonel ödem ya da dokununca hassasiyet mevcut mu?

gibi bir çok faktörün durumunuzu etkileyecebileceğini söyleyebilirim. Ve umarım forum köşelerinde sağlık aramayı bırakıp, ağrılarınızın şiddetlenmesi halinde bir doktora başvurup, çözüm alırsınız.
Reis her ne kadar buraya danışsamda haklısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı