Sınav dönemi öncesi sosyal medya kullanmayı nasıl bırakabilirim?

Telefonu tamamıyla yasaklamak hiçbir işe yaramaz. Burada da nefis devreye giriyor. Nefsine sahip çıkman lazım. Öncelikle YouTube hariç sosyal medya uygulamalarını sil. Bütün oyunları sil ve dediğin gibi Spotify ve YouTube kalsın. Hatta çok bağımlısı olmam diyorsan oyun da yükleyebilirsin. Günde adamakıllı 3.30 saat çalışman yeterli bence. Dersini çalıştıktan sonra dizini de izlersin videonuda. Ama instagrammış twittermış bunları sil.

Hocam sosyal medyayı zaten sildim ne siliniyorsa hepsi silinik ama YouTube beni durduramıyor girdimmi çıkamıyorum.

Her video izlemek istediğinde aklına hayalinde ki liseyi getir ve şunları söyle: "ben neden aptal bir video için hayalimi bırakayım ki" (ciddiyim) :D

Şu an bunun pişmanlığını yaşıyorum fakat iş işten geçmiş oluyor günler böyle gidiyor.

Keşke demek istemiyorum ama tekrar tekrar diyorum.

1 hafta sonra bilgilendirme için tekrar yazacağım ister biri baksın yada bakmasın içim rahat olsun.(ve 1 haftalığına technopatı siliyorum görüsmek üzere)

Her video izlemek istediğinde aklına hayalinde ki liseyi getir ve şunları söyle: "ben neden aptal bir video için hayalimi bırakayım ki" (ciddiyim) :D

Hocam en fazla ne izliyor olabilirsin. YouTube yüzünden ders çalışamıyorsan ailene söyle. Ailen elinden telefonu alsın. Başka yolu yok. Ders videosu izlemek istediğinde geri alırsın izleyince geri verirsin.

Sadece Spotify uğruna kullanıyorum yoksa vereceğim zaten şarkı dinlemeden olmuyor.

Son düzenleme:
Yeni bir YouTube hesabı açın ve o hesapta sadece ders videoları izleyin. Böylece sizin dikkatinizi dağıtan videolar neredeyse hiç çıkmayacaktır ve dikkatiniz de dağılmaz.

Direkt olarak hesaplarını dondurup uygulamaları silmen en etkili yöntem.
Bir daha girmek istemeyeceğini düşünüyorum ben YKS senemde 6 7 ay insta kullanmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı