Sınav heycanım

• Konuyu başlatan Snake Eater
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 719
S

Snake Eater

Ziyaretçi
Merhaba lise 2 öğrencisiyim nezaman sınava girsem aklımdaki tüm bilgiler siliniyo budurum beni çok rahatsız etmeye başladı sınav öncesinde okadar çok çalışıyorum ama sonuç ayni hep unutuyorum sizce sorun ne olabilir ?

Egzersiz yapıp, bol bol klasik sorular çöz. Hatta çalıştığın konularla alakalı hızlıca 10 klasik soru hazırla ve çözmeye uğraş. Bu döngü hep böyle devam etsin.

Bilgileri kodlamaya çalış. Unutma ki sınav 40dk. bu sürenin tamamını heyecanlı bir şekilde geçiremezsin, elbet heyecanın dinecektir. Birde ders çalışırken konu ile ilgili örnekleri hayal etmeye çalış katkısını sınavda görürsün.

Bu konuda sana en çok yardımcı olucak 2 şey kodlama ve o konuyla ilgili anahtar kelimeler. Gereksiz bilgilerden kaç. Ben 20 sayfalik yerden 2 sayfa not cikaririm ve çıkardığım notlardan %90 oranında soru çıkar (Ki son 3-4 sınavdır 80-90 alıyorum bu yontemle). En önemli tavsiyem son güne bırakma 3-4 gün önceden notu çıkar, son gece oku,çalıs. Emin ol bu dediklerimi yaparsan sınavda gözünde canlanıcak bütün bilgiler :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı