Sınava 1 hafta kala ne yapılır?

rzalinihat087

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar azerbaycanlıyım. 9. sınıfım. 1 hafta sonra sınavım var. Sınavdan iyi bir puan almak için bir hafta kala nasıl çalışılır? Bir de öyle yazılı sınavı falan değil, devlet sınavı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar azerbaycanlıyım. 9. sınıfım. 1 hafta sonra sınavım var. Sınavdan iyi bir puan almak için bir hafta kala nasıl çalışılır? Bir de öyle yazılı sınavı falan değil, devlet sınavı.

Ortak sınavlardan mı bahsediyorsunuz? Devlet sınavı derken lise 1 de hangi sınav oluyor bu ben de 9. sınıfım haftaya perşembe normal okul sınavlarımız başlıyor.

Genelde hocalar konuları söyler o konulara yoğunlaş. Ayrıca YouTube'dan sınavın ile ilgili viodelar izleyebilirsin.

Bu normal okul sınavları olduğu için ben pek stres yapmıyorum açıkçası. Dersi derste dinliyorum sınav haftası tekrar yapıyorum aynı şeyleri deftere falan yazıyorum yetiyor. 9. sınıfın ikinci dönem konuları çok daha kolay geldi bana. Normal sınavlar için öyle abartı bir çalışmaya gerek yok şahsi fikrim budur.

sDevlet sınavı ne oluyor tam olarak yani başka ne sınavı varki.
Şimdi bizde 9.sınıfta ÖSYM gibi bir kuruluş sınav yapıyor. Bu sınavda 5-9 sınıflardaki 3 dersin(azerbaycan dili,matematik,ingilizce) görülen tüm konular soruluyor. Okul sınavı değil yani.

Ortak sınavlardan mı bahsediyorsunuz? Devlet sınavı derken lise 1 de hangi sınav oluyor bu ben de 9. sınıfım haftaya perşembe normal okul sınavlarımız başlıyor.
Azerbaycanda 9ta ve 11de sizdeki TYTye benzer sınava giriyoruz. 9daki sınav çok önemli değil ama yinede yüksek yapmak istiyorum. İyi yaparsam kırmızı diploma veriyorlar

Şimdi bizde 9.sınıfta ÖSYM gibi bir kuruluş sınav yapıyor. Bu sınavda 5-9 sınıflardaki 3 dersin(Azerbaycan dili, matematik, İngilizce) görülen tüm konular soruluyor. Okul sınavı değil yani.

Azerbaycan'da 9'ta ve 11'de sizdeki TYT'ye benzer sınava giriyoruz. 9'daki sınav çok önemli değil ama yine de yüksek yapmak istiyorum. İyi yaparsam kırmızı diploma veriyorlar

Kırmızı diploma ne işe yarıyor bilmiyorum ama kırmızı olduğuna göre önemlidir sen bu hafta iyi hazırlan bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı