Sınava 4 ay kala çok kötüyüm

YağızY

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Öğrenci
Aylardır doğru düzgün hiçbir şey yapmadım özel liseye gidiyorum şu an o kadar masraf yapıldı bense aptalın önde gideniyim. Tm öğrencisiyim ne halt yiyeceğim bilmiyorum başlarken hedefim hukuktu ilk dönem öyle bir saldım ki şu an toparlamam imkansız biliyorum. Barajı bile zor geçeriz bu gidişle gerçekten kendimden nefret ediyorum. Soruyorum o yüzden çok geçse geç ama bir umut var mı?

Şimdi başkalarından duyduğum ya da kendi uydurduğum şeyleri söylemeyeceğim. Sayısalım ve mayıs ayını salmama rağmen sınav çalışmasının %75'ini 2. dönem hallettim. Sadece daha önceden temelim iyiydi tabi bunun da yardımı oldu. Baya iyi bir dereceyle istediğim bölüme nokta atışı da yaptım. Fen AYT'yi falan hallettim 2. dönem. O fizik hallolduysa ki tek başına değildi her şey hallolur bence :D.

Şimdi başkalarından duyduğum ya da kendi uydurduğum şeyleri söylemeyeceğim. Sayısalım ve mayıs ayını salmama rağmen sınav çalışmasının %75'ini 2. dönem hallettim. Sadece daha önceden temelim iyiydi tabi bunun da yardımı oldu. Baya iyi bir dereceyle istediğim bölüme nokta atışı da yaptım. Fen AYT'yi falan hallettim 2. dönem. O fizik hallolduysa ki tek başına değildi her şey hallolur bence :D.
Abi sıfır değilim tamam da o kadar çok istiyorum ki başka seçeneğim yok

Altyapın iyi ise özellikle matematikte, 4 ayda iyi bir plan ve çalışma ile toparlanır. Kendini sakın salma, şimdi salarsan seneye de bir yer kazanamazsın.
Umut var. 4 ay o kadar da az bir süre değil, sıkı çalışacaklar için.

60 k hedef şuan
Altyapın iyi ise özellikle matematikte, 4 ayda iyi bir plan ve çalışma ile toparlanır. Kendini sakın salma, şimdi salarsan seneye de bir yer kazanamazsın.
Umut var. 4 ay o kadar da az bir süre değil, sıkı çalışacaklar için.
Zaten matematik hallolursa gerisi kolay tek korkum o

Zaten matematik hallolursa gerisi kolay tek korkum o
En fazla nasıl puan alabileceğinin bir planını yap. En kolay ve kısa konuları öne çıkar ve önce onları bitir ki maksimumu almaya çalış. Bu matematik ise matematik ile başla, değilse hangisi ise onunla başla.
Kolay kısmı bitirdikten sonra karışık olan konulara gel. Dediğim gibi maksimum puana doğru çalış. 4 ayda bunları yapabilirsin.
Daha önceden başlamış olsaydın tüm konuları bitirebilirdin. Ama şu durumda hardcore çalışmazsan tüm konular bitmeyecek. (Tahmini yazıyorum, TM öğrencisi değildim.)

Şimdi maksimumu al, sonucu beğenmezsen duruma tekrar bakarsın.

Sevgili hocam 4 ay kısa bir süre değil, bu zamana kadar yaptıkların seni üzmesin eğer üzülürsen daha kötü olur. Otur düzenli bir şekilde konu anlatımı ve soru çözümü izle, kaynak kitap al, soru çöz yani demek istediğim bir şeyler yap emek ver. Verdiğin emeğin karşılığını muhakak alırsın.

Aylardır doğru düzgün hiçbir şey yapmadım özel liseye gidiyorum şu an o kadar masraf yapıldı bense aptalın önde gideniyim. Tm öğrencisiyim ne halt yiyeceğim bilmiyorum başlarken hedefim hukuktu ilk dönem öyle bir saldım ki şu an toparlamam imkansız biliyorum. Barajı bile zor geçeriz bu gidişle gerçekten kendimden nefret ediyorum. Soruyorum o yüzden çok geçse geç ama bir umut var mı?
Kardesim bende TM öğrencisiyim hedefime ulastim tabi.benim temelin yoktu imam-hatip lisesinde okudum kötü bir lesede okudum TEOG puanimda baya düşüktü istediğin hedeflere ulaştım reklam olmasın cidden bizim ailenin maddi durumu iyi değildi iternetten yaptım ben herşeyi benim hocamda ramazan Yetgin diye bir tarihçi bayram Meral diye bir coğrafyacı İlyas güneş diye bir matci var Birde edebiyatçı var hatırlamıyorum ismini benim hocam edebiyat yaz çıkar hepsi hiç. Bilmiyormuş gibi anlatıyor sınava kadar onların bütün videolarınız izleyip test çözdüm sabahlarida paragrafımi çözdüm tytm iyi gelmedi tytyi astım ben ama aytyi benim hocam kanalı sayesinde başardım sende başarırsın hedefinden yılma ben yılmadım kazandım busene bizim sınav çokta zordu benim TEOG puanim 300 dü baya düşüktü kötü bir lisede okudum altyapim yoktu tyt oyuzden iyi gelmedi ama ayt de benim hocam sayesinde iyi neticeler yaptım zten ayt taşıyacak tyt fazla etkilemiyor ama ayt çok etkiliyor haberin ola ama sakın ama sakın bırakma bırakırsan bütün sene gider cope

4 ay çok da az değil sen çalışabildiğin kadar çalış hala her şey olabilir bu sene olmasa bile yine de bayağı bir ilerleme kat etmiş olacaksın bu açıdanda bak bir.

Yeni konular

Geri
Yukarı