Sınavda çaresiz kalmak

• Konuyu başlatan itz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 419
Aynısı benim için de geçerli :(

Öğrenmek istiyorum hayvan gibi çalışıyorum ama polinomlar bir türlü aklıma girmiyor. Muhtemelen yarın ki sınavda 20-30 alacağım ama bakalım.

Hocam aileniz sorun etmezse söyleyin gitmeyin okula dümenden bir rapor alırsınız telafiye girersiniz. Telafiye kadar da çalışırsınız. Ailenizin anlayışlı davranacağını düşünmüyorsanız da hasta rolü yapın.

Hocam öğretmenler çıkacak konulardan hangisinden kaç soru çıkacak belirtmiştir veya senaryo vermiştir. O senaryoda en çok soru olan konuyu seçin ve gözünüze kolay geleni. O konuya çalışın özet videoları var 1-2 saatlik. Zaten 2 saatlik videonun 1 saati konu geri kalanı örnek. Siz konuyu öğrenirken bir deftere yazın konuyu anlatırken örnek gösteriyor zaten onu yazın sonra cevabı kapatıp kendiniz çözün. En azından 30-40 alırsanız derste aktif olup geçebilirsiniz dersi. Eğer hocanız gıcık değilse.

Yarın matematik sınavım var hiçbir şey anlamıyorum ne yapacağım çok konu eksiğim var sallama şansımda yok sınav açık uçlu hayatımda en düşük aldığım not olacak.
Yapabileceğim başka bir şey var mı?
Uyu sabah temiz kafayla yaparsin.

Hangi senaryo çıkacaksa o senaryoya bak sadece soruda çıkan kazanımı öğren yeter.
Misal hocamız bize 12. sınıf diziler konusundan 1 soru çıkacak demişti. Genel ismini verdi ama senaryodan ben baktım. Sınavda aritmetik gibi geometrik diziden soru çıkacak. Yani senaryoda alt başlık da veriyor ve bu da çalışman gereken alanı daraltıyor.

Yarın matematik sınavım var hiçbir şey anlamıyorum ne yapacağım çok konu eksiğim var sallama şansımda yok sınav açık uçlu hayatımda en düşük aldığım not olacak.

Bazen elden bir şey gelmez önemli olan "çabaladım" demektir. Siz çalışın olmazsa olmasın ama suçu kendinizde aramamış olursunuz.

Hocam aileniz sorun etmezse söyleyin gitmeyin okula dümenden bir rapor alırsınız telafiye girersiniz. Telafiye kadar da çalışırsınız. Ailenizin anlayışlı davranacağını düşünmüyorsanız da hasta rolü yapın.

Sınıfın 8-7-6 ise 1 saat üzerinden geçsen yeter amma lise ise saat 2-3 kadar aralıksız çalış ve sabahda okula gider gitmez tekrar et.

Yarın aynısını bende yaşayıp 02 alacağım büyük ihtimalle geçmiş olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı