Sınavda öğretmenim kopya çektiğimi düşünüyor

sawlmentt

Centipat
Daha fazla  
Sınavda iyi sayılabilecek bir not almıştım ama hocam kopya çektin diyerek bana tekrardan başka bir sınav yapacağını söyledi. (evet kopya çektim ama zaten vasat bir durumum yok çalıştıgım zaman gayet iyi notlar alıyorum ki bir önceki sınavımda bu nota yakındı ) kısacası bana tekrardan bir sınav yapması doğru mu? Yani doğru mu derken yapabilir mi buna izni var mı? Benim kopya çektiğimin ispatlanması gerekmez mi? Ama şöyle bir şey de var. Sınıfımdaki bazı arkadaşlarım kopya çektiğini şöyledi ve onlara sınav yapmıyorken bana yapacagını iddia ediyor. Yarın sınav olma ihtimalim var. Cevap verebilirseniz sevinirim. En azından kendi savunmamı ona göre yaparım. Yani evet kopya çektim ama kimseye yakalanmadım. Yakalansaydım sonuçlarına ben de katlanmayı bilirdim.

Sınavda iyi sayılabilecek bir not almıştım ama hocam kopya çektin diyerek bana tekrardan başka bir sınav yapacağını söyledi. (evet kopya çektim ama zaten vasat bir durumum yok çalıştıgım zaman gayet iyi notlar alıyorum ki bir önceki sınavımda bu nota yakındı ) kısacası bana tekrardan bir sınav yapması doğru mu? Yani doğru mu derken yapabilir mi buna izni var mı? Benim kopya çektiğimin ispatlanması gerekmez mi? Ama şöyle bir şey de var. Sınıfımdaki bazı arkadaşlarım kopya çektiğini şöyledi ve onlara sınav yapmıyorken bana yapacagını iddia ediyor. Yarın sınav olma ihtimalim var. Cevap verebilirseniz sevinirim. En azından kendi savunmamı ona göre yaparım. Yani evet kopya çektim ama kimseye yakalanmadım. Yakalansaydım sonuçlarına ben de katlanmayı bilirdim.

Çekmişsin işte ne şey yapıyorsun. Aha da ispat fotoğrafını çekiyim atayım hocana.

Sıra arkadaşının ya da arkandaki birisinin kağıdında ki cevap birebir aynı büyük ihtimal ile. Cevapda yanlış ise sizi çok kolay ele veriyor. :D

Sıra arkadaşının ya da arkandaki birisinin kağıdında ki cevap birebir aynı büyük ihtimal ile. Cevapda yanlış ise sizi çok kolay ele veriyor. :D

Hayır aynı değil yanlışlarım farklı baktığım sorularda 1 2 3 tane falan :D bir kamera kaydı gibi bir şeyle ispatlaması gerekmez mi? Ayrıca aldığım notta 100 değil 88. ondan önceki notum 82'ydi bana alamayacağımı söylüyor yani beni küçük düşürmek gibi bir şey.

İnada bindirmeyin. Güzellik ile hocayla konuşman çare olmuyorsa mecbur giriceksin. Hocayı zorlarsan uydurur rastgele boş kağıt 0 alır oturursun.

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısını yaşadım ve itiraf ettim. Sınavımda bir değişiklik yapamadı ama sözlüme düşük girdi. Hakkım helal değildir kendisine, sınıfın yarısı kopya çekti, onlar çekmedim dediği için benden yüksek ortalamaya sahip oldular.

Hocana "eğer benim kopya çektiğimi kayıtlı bir şekilde kanıtlayabilirseniz sınavıma 0 dahi girebilirsiniz" ve benzeri şeyler söylersen bir ihtimalde olsa kanıtlamaya çalışacaktır. Eğer ki sana kanıtlamazsa hocanı gerekli yerlere başvurup işin dahi etmeye çalışabilirsin ama riskli olduğunu söylemeliyim eğer yalanın ortaya çıkarsa okuldan dahi atılabilirsin dostum. Bence en iyisi çalış ve sınavdan yüksek almak için uğraş. En kötü ihtimalle hocana kopya çektiğinden emin olduğun kişilere yemin ederek onları da şikayet et ve neden beni suçluyorsunuz? Gibi şeyler söyle.

Hayır aynı değil yanlışlarım farklı baktığım sorularda 1 2 3 tane falan :D bir kamera kaydı gibi bir şeyle ispatlaması gerekmez mi? Ayrıca aldığım notta 100 değil 88. ondan önceki notum 82'ydi bana alamayacağımı söylüyor yani beni küçük düşürmek gibi bir şey.

Teşekkür ederim.
tekrardan birsey geldi aklıma beni tekrar aynı sınab-va sokması gerekmezmi ben arkadaşlarımdan farklı bir sınav ile notumu alacağım ve daha zo ryapacagını soyledi ayrıca guzellikten anlayan tatlı dilli bir hoca değil

Geri
Yukarı