Sınavlar yeniden ertelenir mi?

Anlamadığım konular şunlar:
1 - 6 milyon öğrenci nasıl hastalık riski olmadan sınava girecek?
2 - Diyelim ki sınav haftası başladı ve ilk günden hastalığı kaptınız, nasıl anlayacaksınız kaptığınızı her gün test mi yaptıracaksınız?
3 - Öğretmenlere yapılan aşı etkisini göstermeden sınav neden başlıyor?
4 - Öğrencilere neden aşı yok?
Artı olarak 6 milyon öğrenci bunların yarısı hastalığı kapsa veya çeyreği ailelerine bulaştırırlarsa bunun altından nasıl kalkacaklar?
1-Para yok aşı gelemediği için öğrenciler aşı yok.
2-Öğretmenlere daha aşı yapılmaya başlanmadı.
3-Adamlar canı istediği için sınav yapıyolar. 🙂

Yazılılar olması lazım. Öbürlerine girmek zorunlu değil diye biliyorum.

Benim ailem yatakta yattı 2 hafta korona yüzünden. Evde yemeği ben yaptım 8. sınıftaydım. Şimdi dokuzum ama ben bu sınava girmek istemiyorum. Derslerde ne yaparsam yapayım anlamıyorum. Sorun ben de ben beceremiyorum desem nitelikli lisedeyim sınıfın yarısı derse bile girmiyor ne yapacaklar acaba anlamıyorum.

Benim ailem yatakta yattı 2 hafta korona yüzünden. Evde yemeği ben yaptım 8. sınıftaydım. Şimdi dokuzum ama ben bu sınava girmek istemiyorum. Derslerde ne yaparsam yapayım anlamıyorum. Sorun ben de ben beceremiyorum desem nitelikli lisedeyim sınıfın yarısı derse bile girmiyor ne yapacaklar acaba anlamıyorum.

Hocam sizin gibiler var ama sınavı ertelenmesini isteyenler çoğunlukla girmeyen Online eğitimde yatan uyuyan kesim. Keşke yapılmasa ama baktıkları zaman katılım az diyorlarki girmemişler o yüzden ertelenmesini istiyorlar herkes girip ertelensin isteseydi bence ertelerlerdi.

Not: Sabah bir haber gördüm Eğitim Bakanı sınav yapılamaz demiş.

Hocam sizin gibiler var ama sınavı ertelenmesini isteyenler çoğunlukla girmeyen Online eğitimde yatan uyuyan kesim. Keşke yapılmasa ama baktıkları zaman katılım az diyorlarki girmemişler o yüzden ertelenmesini istiyorlar herkes girip ertelensin isteseydi bence ertelerlerdi.

Not: Sabah bir haber gördüm Eğitim Bakanı sınav yapılamaz demiş.

Kaynak var mı hocam?

Anlamadığım konular şunlar:
1 - 6 milyon öğrenci nasıl hastalık riski olmadan sınava girecek?
2 - diyelim ki sınav haftası başladı ve ilk günden hastalığı kaptınız, nasıl anlayacaksınız kaptığınızı her gün test mi yaptıracaksınız?
3 - öğretmenlere yapılan aşı etkisini göstermeden sınav neden başlıyor?
4 - öğrencilere neden aşı yok?
Artı olarak 6 milyon öğrenci bunların yarısı hastalığı kapsa veya çeyreği ailelerine bulaştırırlarsa bunun altından nasıl kalkacaklar?

1-Allah bilir okulları dezenfekte falan ettik temizledik diyorlar ama güvenmek konusunda şüpheliyim.
2-belirtileri varsa test yaptırabiliriz fakat durumu yetmeyenler devlet hastanesine başvurmalı ama bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde çok ağır belirti varsa yapıyorlar testi.
3-aşının zaten %100 koruyuculuğu ama daha tüm öğretmenler aşılanmadı diye biliyorum artık ne olur bilemem.
4-genç olduğumuzu düşündükleri için biz son sıradayız hal bu ki mutasyonlar gençler arasında çok yayılıyormuş.

Ben aileme bulaştırmaktan korkuyorum umarım bir şey olmaz artık bulaşırsa birilerine bulaştırılırsa borcunu çekerler elbet bir gün.

Bu sefer cidden sert giriş yaptılar. Ciddi bir şekilde yapılmasını istiyor MEB. Ancak bilim kurulu üyelerinin mart ayında 3.dalgaya dikkat çekmesi sebebiyle erteleneceği ihtimali düşük de olsa var. MEB'in sınav aşkı beni öldürüyor.
Gerçekten ya sağlık düşünmeden sınav yapmak :D?

Yeni konular

Geri
Yukarı