Sınavlarda eski konulara çalışılmalı mı?

Benim anlamadığım 1 dönem 1 yazılıları bitti. Artık yeni konulara geçtik 1 dönem 2 yazılılara peki eski konularda önemli midir, niye?

Öğretmene göre değişir fakat genelde eski sınav konularının ağırlığı az oluyor. 6 tane 2.sınava girdim hepsinde 1-2 tane eski konulardan soru vardı gerisi yeni konuları içeriyor. Önerim yeni ve önemli konulardan sonra eski konulara vakit ayrılması.

Bazı hocalar eski konulardan da soruyorlar ama en son işlenen konu genelde daha çok çıkıyor. Hocanız konuları vermişse en son konulara bakmanız size daha çok puan kazandırır ama eski konularda önemli. Zaten pek unutmamissindir onları bir tekrar yapsan gelir aklına

Öğretmene göre değişir fakat genelde eski sınav konularının ağırlığı az oluyor. 6 tane 2.sınava girdim hepsinde 1-2 tane eski konulardan soru vardı gerisi yeni konuları içeriyor. Önerim yeni ve önemli konulardan sonra eski konulara vakit ayrılması.

Peki 2 dönem geçtiyse 1 dönem 1 yazılı 1 dönem 2 yazılı konular çıkmıyor mu artık.

Öğretmenden öğretmene değişkenlik gösterebilir. "A" öğretmeni olur tüm kitabı sorar, "B" öğretmeni de der ki eski konulara bakmayın, şuralar çıkacak der. Dolayısıyla eski konulara okul sınavı gözünden bakılmasından ziyade YKS sınav konusu şeklinde bakılmalı. O konular üniversite sınavında çıkacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı