Sınavlarınız nasıl geçiyor?

11.sınıfım alanım Yabancı Dil, sınavlarımız sayısal ve eşit ağırlıkçılara göre güzel geçiyor çok zorlayıcı değil ama ezber çok. Bununla birlikte 10 saatlik seçmeli İngilizce sınavımız zor geçmişti.
ben de 11im hocam ingilizce nasıl gidiyor deneme olduysan netlerin nasıl? günlük calışma yapıyor musun üniversite sınavı icin?

Yabancı dil bölümünde seviye ölçüyorlar mı? A1, B2 gibi. Veya Movers, Flyers gibi.

Tabii ki, sınıf ortalama seviyesini öğrenmeden hoca kaynak aldıramaz, neler de eksikleriniz var ya da yok anlayamaz. Seviye tespit sınavı yapar bu sırf seviye ölçmek amaçlıdır. Çıkan sonuçlara göre hoca kaynaklarını aldırır ve derslerini o kaynaklar üzerinden işler tabii o kaynaklar ile yetinemeyiz, çeşitli denemeleri yapmalıyız evde ve gerekirse ekstra kaynakta almalıyız. Ben geçen kasım ayında yds Academy'nin denemesine katılmıştım ve yanında oxford wordpower sözlüğü hediye edilmişti.

Tabii ki, sınıf ortalama seviyesini öğrenmeden hoca kaynak aldıramaz, neler de eksikleriniz var ya da yok anlayamaz. Seviye tespit sınavı yapar bu sırf seviye ölçmek amaçlıdır. Çıkan sonuçlara göre hoca kaynaklarını aldırır ve derslerini o kaynaklar üzerinden işler tabii o kaynaklar ile yetinemeyiz, çeşitli denemeleri yapmalıyız evde ve gerekirse ekstra kaynakta almalıyız. Ben geçen kasım ayında yds Academy'nin denemesine katılmıştım ve yanında oxford wordpower sözlüğü hediye edilmişti.

Peki önerebileceğiniz kitap var mı B2 seviyesi için? Şu an Cambridge'inkini kullanıyorum ancak biraz sıkıcı bir kitap.

Ben de 11'im hocam İngilizce nasıl gidiyor deneme olduysan netlerin nasıl? Günlük calışma yapıyor musun üniversite sınavı için?

Bol bol kelime ve grammar çalışıyorum hocam, denemelere oldukça gidiyorum. Hocamızın aldırdığı kaynağında içinde de perodical denemeleri var onları kullanmaya başladık. Ben üniversite için hazırlanmıyorum şahsen. Yazılım istediğim için dil yükseltiyorum TYT, AYT gireceğim bir de YDT.
Peki önerebileceğiniz kitap var mı B2 seviyesi için? Şu an Cambridge'inkini kullanıyorum ancak biraz sıkıcı bir kitap.

7.sınıfa göre B2 yüksek bir seviye doğrusu, üniversitede daha B2 kullanan var. Sen bir daha seviye ölçme yapabilirsin. Dilko ve Akın dil yayınlarını önerebilirim. Özellikle Dilko'yu.

Bol bol kelime ve grammar çalışıyorum hocam, denemelere oldukça gidiyorum. Hocamızın aldırdığı kaynağında içinde de perodical denemeleri var onları kullanmaya başladık. Ben üniversite için hazırlanmıyorum şahsen. Yazılım istediğim için dil yükseltiyorum TYT, AYT gireceğim bir de YDT.

7.sınıfa göre B2 yüksek bir seviye doğrusu, üniversitede daha B2 kullanan var. Sen bir daha seviye ölçme yapabilirsin. Dilko ve akın dil yayınlarını önerebilirim. Özellikle Dilko'yu.

Okulumuz ingilizceye çok önem veriyor. Hocalarımız örneğin özel geliyor (3 tane hocamız var) ve MEB müfredatına göre gitmiyoruz. Ayrıca haftada 12 dersimiz var İngilizce olarak. Bu yüzden biraz daha iyiyim İngilizce konusunda.

Anladım hocam biz daha deneme olmadik fakat soruları okumada yani kısacası readingde sorunum oldugu için şu an denemelerde iyi olacagımı sanmıyorum. Onun dışında gunde 20-25 kelime calısması yapıp 5-6 paragraf okuyup reading geliştirmeye calisiyorum onun disinda okul konularını hocanın kaynakları ile pekiştiriyorum.

Sizce yeterli midir? Ayrıca reading için neler önerirsiniz tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı