Sınavsız ikinci üniversite ile AÖF'te yatay geçiş imkanı

kayzer_v1

Hectopat
Öncelikle günaydın.
Arkadaşlar benim sormak istediğim soru şu; sınavsız ikinci üniversite ile AÖF'te bir ön lisans programına yerleştikten sonra (örneğin: bilgisayar programcılığı vb.) yatay geçiş ile yine AÖF içerisinde farklı bir ön lisans programına geçiş yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba @kayzer_v1. Sınavsız İkinci Üniversite yöntemi ile girdiğiniz Ön Lisans bölümünün kaydını sildirip Sınavsız İkinci Üniversite kayıt tarihleri (genelde yaz sonu oluyor) arasında aynı üniversitenin farklı bir Açık Öğretim bölümüne kaydolabilirsiniz.

Merhaba @kayzer_v1. Sınavsız İkinci Üniversite yöntemi ile girdiğiniz Ön Lisans bölümünün kaydını sildirip Sınavsız İkinci Üniversite kayıt tarihleri (genelde yaz sonu oluyor) arasında aynı üniversitenin farklı bir Açık Öğretim bölümüne kaydolabilirsiniz.

Benim merak ettiğim tam olarak şu YKS ile kaydolunan bölümlere geçiş yapmak için sınavsız ikinci üniversite ile kayıt olduktan sonra o bölüme geçiş yapıp yapamayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim merak ettiğim tam olarak şu: YKS ile kaydolunan bölümlere geçiş yapmak için Sınavsız İkinci Üniversite ile kayıt olduktan sonra o bölüme geçiş yapıp yapamayacağım.
Örneğin Anadolu Üniversitesinde sadece YKS sıralaması ile öğrenci alan bir Ön Lisans bölümü var ve o bölüme sadece YKS sıralamasıyla girilebiliyor.

Sınavsız İkinci Üniversite yöntemiyle girilen bir bölümden aynı üniversitede bulunan Sınavsız İkinci Üniversite yöntemiyle girilebilen bir bölüme geçmek ise ilk mesajımda yazdığım yöntem uygulanırsa mümkündür.

Geri
Yukarı