Sinerji bilgisayar ürün alma deneyimi

Tarum980

Hectopat
Makaleler
4
Selam arkadaşlar. Sinerji bilgisayardan aldığım MSI 360r sıvı soğutucu bozuk çıktı. Sürekli rahatsız eden cırcır sesi. Aradım iade etmek istediğimi söyledim bana web sitelerindeki arıza talep formumu doldurmamı söylediler. Bende doldurdum bana sadece bir takip numarası verildi. Nereye, nasıl, ne şekilde göndereceğim yazmıyordu. İkinci defa aradım sırada 1 kişi bekleme süremin 3 dakika olduğu söyleniyordu ha bire. Tam 30 dakika gecti hala sırada 1 kişi bekleme süremin 3 dakika olduğu söyleniyordu 30 dakika telefon kulağımda bekledim, sonunda pes ettirdiler. Kanunlara göre aldığım ürünü 15 gün içinde iade edebiliyorum bildiğim kadarıyla. Yeni aldığım ürün bozuk olduğu halde geri almıyorlar. Şikayet.com'da şikayet yazdım maileme şöyle bir cevap geldi, ürününüzü MSI servisine yollayın onlar değim yapıyorlar. Şimdi ben kargoya verip yolluycam ne zaman geleceği belli olmayan ürün için 1 hafta, 10 gün belki 3 hafta bilgisayarsız mı kalacağım? Çok saçma. Demek istediğim ürün alırken Sinerji bilgisayardan uzak durun. Çünkü size bozuk hatalı ürün bile gönderseler geri almıyorlar. Vay halinize uğraşıp durun.

Son düzenleyen: Moderatör:
360R kronik sorunlu bir soğutucu. Bunu bilerek aldığınızı düşünebilirler fakat problem çıkardıysa garantiye almaları lazım. Sonuçta garantili ürün.

Daha önce de dediğim gibi;
Türkiye'de adalet sarayları maymun sirkine döndüğü için firmalar, vatandaşı sömürmeye devam edecektir...

360R kronik sorunlu bir soğutucu. Bunu bilerek aldığınızı düşünebilirler fakat problem çıkardıysa garantiye almaları lazım. Sonuçta garantili ürün.

Daha önce de dediğim gibi;
Türkiye'de adalet sarayları maymun sirkine döndüğü için firmalar, vatandaşı sömürmeye devam edecektir...

Tabii ki bilerek almadım. Ekran kartı, anakart, kasa, hepsi MSI ydi. Mystik ligh tek bir yerden hepsini ayarlamak için MSI aldım. Yoksa bir önceki sistemimde xmatek 24 mmlik soğutucu vardı. Tık ses yoktu...

Tabii ki bilerek almadım. Ekran kartı, anakart, kasa, hepsi MSI ydi. Mystik ligh tek bir yerden hepsini ayarlamak için MSI aldım. Yoksa bir önceki sistemimde xmatek 24 mmlik soğutucu vardı. Tık ses yoktu...
Zaten bilerek alsanız bile yaptıkları yanlış. Firmaların en önemli ilkesi "tüketiciyi mağdur etmemek" olmalı. Ancak, ne yazık ki ülkemizdeki şirketlerin çoğu bu anlayışı benimsemiyor. Geçmiş olsun. Soğutucunuzu 360R'ın yeni versiyonuyla yani 360R V2 ile değiştireceklerdir.
360R v2'de kronik problem giderildi diye duymuştum ama tam emin değilim.

Zaten bilerek alsanız bile yaptıkları yanlış. Firmaların en önemli ilkesi "tüketiciyi mağdur etmemek" olmalı. Ancak, ne yazık ki ülkemizdeki şirketlerin çoğu bu anlayışı benimsemiyor. Geçmiş olsun. Soğutucunuzu 360R'ın yeni versiyonuyla yani 360R V2 ile değiştireceklerdir.
360R v2'de kronik problem giderildi diye duymuştum ama tam emin değilim.
Evet. Msi servispointe gönderdim.Ertesi gün dediğiniz gibi v2 modelini yolladılar

Geri
Yukarı