Sinerji Bilgisayar ve Fiyat farkı?

KickerHouse

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sinerji bilgisayardan;
Sinerji Neon Serisi (Donanım Arşivi) Ryzen 5 2400G/8 GB/1 TB/APU Vega
bu hazır toplanmış sistemi 2.157 TL fiyata almayı düşünüyordum ama aynı malzemeleri yine sinerji bilgisayardan kendim toplayıp sepete ekleyince 2.331 TL gibi 200TL ye yakın bir fark ile karşılaştım. Acaba hazır toplanmış pclerde önceden kullanılmış ürünleri gönderme ihtimalleri var mı? bu fiyat farkının sebebi nedir bilgisi veya fikri olanlar yardımcı olsun lütfen.

Kullanılmış parça göndereceklerini pek sanmıyorum. Genelde bu tip ürünlerin ucuz olma sebebi kâr oranı düşük fakat sürümden kazanıyor derler ya onun gibi bir şey oluyor diyebiliyorum. Tabi gelen ürünü daha önceden kullanılmış mı kullanılmamış mı gibi bir şüpheniz varsa kendiniz görerek alın daha iyi. Çünkü kendiniz de toplasanız parçaları yine o şüphe aklınızdan çıkmayacaktır.

Sana kullanılmış ürün veremezler hepsi kutulu garantili ürünlerdir. Toplama PC de cüzzi miktarda indirim olacak ki insanlar onu alsın. Hangi siteden alırsan al Vatan olsun İtopya olsun Teknobiyotik Sinerji toplama PC bir miktar ucuz olur. Bazı siteler bence ellerinde kalan anakart RAM kasa PSU veya çok tercih edilmeyen ürünlerin toplayarak hazır PC satıyor.
Bu sinerjide ki sistem fiyatına göre gayet güzel bence. Bazı siteler toplama PC içine A320 anakart düşük Mhz değerine sahip RAM düşük ve 80+ Bronz olmayan PSU lar koyuyor veya sadece 2 RAM slotu olan M2 desteği olmayan anakart öyle sistemlerden uzak durmaya bak.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, sinerji bilgisayardan;
Sinerji Neon Serisi (Donanım Arşivi) Ryzen 5 2400G/8 GB/1 TB/APU Vega
bu hazır toplanmış sistemi 2.157 TL fiyata almayı düşünüyordum ama aynı malzemeleri yine sinerji bilgisayardan kendim toplayıp sepete ekleyince 2.331 TL gibi 200TL ye yakın bir fark ile karşılaştım. Acaba hazır toplanmış pclerde önceden kullanılmış ürünleri gönderme ihtimalleri var mı? bu fiyat farkının sebebi nedir bilgisi veya fikri olanlar yardımcı olsun lütfen.
Donanım Arşivi YouTube kanalıyla yapılan işbirliği sonucunda kullanıcıyı hazır toplu PC sattırmak :) Sakıncası yok tabii bu durumun hatta 200TL daha uyguna alabildiğini hesaplayıp görmüşsün :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı