Sinerji frekans F3 özelleştirilmiş sistem alınır mı?

Pterodactyl

Centipat
Merhaba. Baştan belirtmem gerekirse bilgisayar parçaları ve sistem toplama hakkında pek bir bilgim yok. Bir süredir sistem toplamak için araştırma yapıyorum. Bütçem maksimum 5300 TL. Oyun amaçlı bir sistem topluyorum. Sinerji'de frekans F3 hazır sistemi üzerinde biraz değişiklik yaptım. Muhtemelen yanlışım olmuştur. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Ekran kartı kafama çok takıldı ancak yeterince bilgim olmadığı için diğer alternatiflerle bir kıyaslama da yapamıyorum. Eğer değiştirmem gereken parçalar varsa ya da eksiğim olmuşsa, yardımcı olursanız sevinirim. Sistem bu haliyle 5166 TL oluyor.

AMD Ryzen 5 2600 3.40 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 12nm işlemci
ASUS Prime B450M-K 4400 MHz (OC) anakart
Geıl 16 GB(2x8) Evo spear AMD Edition 3000 MHz CL16 DDR4 RAM
MSI Radeon RX570 Armor 4G OC 4 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı
Patriot 480GB burst okuma 560 MB-yazma 540 MB SATA SSD ( WD 500 GB SSD ile arasında kaldım.)
Ranker cygnus 650W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa
BenQ 24" GL2460BH 1ms 75Hz monitör

Merhaba. Baştan belirtmem gerekirse bilgisayar parçaları ve sistem toplama hakkında pek bir bilgim yok. Bir süredir sistem toplamak için araştırma yapıyorum. Bütçem maksimum 5300 TL. Oyun amaçlı bir sistem topluyorum. Sinerji'de frekans F3 hazır sistemi üzerinde biraz değişiklik yaptım. Muhtemelen yanlışım olmuştur. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım. Ekran kartı kafama çok takıldı ancak yeterince bilgim olmadığı için diğer alternatiflerle bir kıyaslama da yapamıyorum. Eğer değiştirmem gereken parçalar varsa ya da eksiğim olmuşsa, yardımcı olursanız sevinirim. Sistem bu haliyle 5166 TL oluyor.

AMD Ryzen 5 2600 3.40 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 12nm işlemci
ASUS Prime B450M-K 4400 MHz (OC) anakart
Geıl 16 GB(2x8) Evo spear AMD Edition 3000 MHz CL16 DDR4 RAM
MSI Radeon RX570 Armor 4G OC 4 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı
Patriot 480GB burst okuma 560 MB-yazma 540 MB SATA SSD ( WD 500 GB SSD ile arasında kaldım.)
Ranker cygnus 650W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 ATX mid Tower kasa
BenQ 24" GL2460BH 1ms 75Hz monitör

Hocam ben sizin için bir sistem toplamayı denedim, Ryzen 5 2600, 860 EVO 500 GB SSD, B450M S2H anakart, Corsair Spec Delta, Corsair 3000 MHz x2 8 GB RAM, 1660 Super'li. Parçaları özenle seçtim ama monitörsüz 5000₺ tutuyor maalesef. Bu sistemdeki ekran kartını MSI ARMOR önermiyorum. Isınma sorunları var. Onun harici, işlemciyi 1600 AF ve SSD'yi ucuz seçersem monitör alabiliyorsunuz.

Hocam ben sizin için bir sistem toplamayı denedim, Ryzen 5 2600, 860 Evo 500 GB SSD, B450M S2H anakart, Corsair Spec Delta, Corsair 3000 MHz X2 8 GB RAM, 1660 Super'li. Parçaları özenle seçtim ama monitörsüz 5000₺ tutuyor maalesef. Bu sistemdeki ekran kartını MSI Armor önermiyorum. Isınma sorunları var. Onun harici, işlemciyi 1600 AF ve SSD'yi ucuz seçersem monitör alabiliyorsunuz.

Isınma sorunu yok Max 75 derece gördüm?

Ryzen 5 1600 12 NM
Ekran kartı daha performanslı olan 1650 Super var.
Monitörün aynısını kullanıyorum, performansından memnunum.
Bu sistem için 650W PSU biraz fazla olmuş gibi.
Anakartıda Gigabyte B450M yaparsan 4.962,76TL oluyor
Hatta kasayı Ranker Orion 500W 80+ Tempered Glass yaparsan 250TL daha düşer.

Tek tek toplarsan fiyat yüksek olur.
Armor serisi ısınan bir seri ve bu yüzden yazın özellikle sıkıntı yaşayabilirsiniz.Sinerji dışında başka bir site de toplama şansınız varsa yardımcı olabilirim.

Hocam ben sizin için bir sistem toplamayı denedim, Ryzen 5 2600, 860 Evo 500 GB SSD, B450M S2H anakart, Corsair Spec Delta, Corsair 3000 MHz X2 8 GB RAM, 1660 Super'li. Parçaları özenle seçtim ama monitörsüz 5000₺ tutuyor maalesef. Bu sistemdeki ekran kartını MSI Armor önermiyorum. Isınma sorunları var. Onun harici, işlemciyi 1600 AF ve SSD'yi ucuz seçersem monitör alabiliyorsunuz.

Monitör almam şart hocam şu an kullandığım monitörle devam edemem. SSD'nin yüksek olması da gerekiyor ayrıca HDD almayacağım için. Armor'un ısınma sorununu ben de duymuştum o yüzden emin olamadım ben de. Parçaları ayrı ayrı mı topladınız yoksa hazır sistemi mi özelleştirdiniz? Linkteki sistemden özelleştirebilme şansınız var mı ya da başka bir hazır sistemden?
Ryzen 5 1600 12 nm.
Ekran kartı daha performanslı olan 1650 Super var.
Monitörün aynısını kullanıyorum, performansından memnunum.
Bu sistem için 650W PSU biraz fazla olmuş gibi.
Anakartı da Gigabyte B450M yaparsan 4.962, 76TL oluyor.
Hatta kasayı ranker Orion 500W 80+ tempered glass yaparsan 250TL daha düşer.

Hocam PSU'yu bilerek yüksek seçtim ileride yükseltme yaparsam değiştirmem gerekmesin diye. Ancak yüksek olması bir sorunsa dediğiniz gibi Orion alabilirim. İşlemciyi neden Ryzen 5 1600 seçtiniz 2600'den daha mı iyi performans veriyor? Dediğiniz anakart ile seçtiğim anakart arasında ne fark var tam olarak? Daha iyi olanını alabilirim. Fiyatı çok düşürmeye gerek yok :)
Tek tek toplarsan fiyat yüksek olur.
Armor serisi ısınan bir seri ve bu yüzden yazın özellikle sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sinerji dışında başka bir site de toplama şansınız varsa yardımcı olabilirim.

Teşekkürler ama sinerjiden toplamayı düşünüyorum diğer siteler biraz pahalı geldi. Ayrı ayrı toplamayı da düşünmüyorum kurulumu vs. beni zorlar :)

Son düzenleme:
Monitör almam şart hocam şu an kullandığım monitörle devam edemem. SSD'nin yüksek olması da gerekiyor ayrıca HDD almayacağım için. Armor'un ısınma sorununu ben de duymuştum o yüzden emin olamadım ben de. Parçaları ayrı ayrı mı topladınız yoksa hazır sistemi mi özelleştirdiniz? Linkteki sistemden özelleştirebilme şansınız var mı ya da başka bir hazır sistemden?

Hocam PSU'yu bilerek yüksek seçtim ileride yükseltme yaparsam değiştirmem gerekmesin diye. Ancak yüksek olması bir sorunsa dediğiniz gibi Orion alabilirim. İşlemciyi neden Ryzen 5 1600 seçtiniz 2600'den daha mı iyi performans veriyor? Dediğiniz anakart ile seçtiğim anakart arasında ne fark var tam olarak? Daha iyi olanını alabilirim. Fiyatı çok düşürmeye gerek yok :)

Teşekkürler ama sinerjiden toplamayı düşünüyorum diğer siteler biraz pahalı geldi. Ayrı ayrı toplamayı da düşünmüyorum kurulumu vs. beni zorlar :)
Hocam RX 580 ARMOR kullandım. Kart sıfır olmasına rağmen 8. ay çöp olmuştu. Bozulmadan önce 89 dereceyi görmüştü.

Hocam Ryzen 5 1600 12 NM olan işlemci 2600 ile arasında 200 MHZ fark var. Oyunlarda eşit yada 1-2 fps fark eder. Tekli çekirdek performansı da aynı hatta güzel bi overclock performansı da var. Ryzen 5 2600 yerine biraz daha performanslı bir işlemci önerebilirim fakat gerek olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartını kesinlikle 1650 Super'den yana kullanın derim.
Ryzen 5 1600 12 NM neden seçilmeli ?
Anakartınız iyi fakat biraz daha giriş seviyesi bir anakart önerdim. Size kalmış ileriye dönük güzel bir anakart seçmişsiniz.

Aynı sistem ve monitörü kendim aldım, sormak istediğiniz bir şey varsa seve seve cevap verebilirim.

Benim önerim:
Screenshot_20200322_135110_com.android.chrome.jpg

Çok az bütçeyi aşıp önerim Asus VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms (Analog+Display+HDMI) FreeSync Fiyatı

Bi tık daha az hafıza ama M.2 SSD var:
Screenshot_20200322_135410_com.android.chrome.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı