Sinerji Gen Vok Trooper V2 sistem alınır mı?

freya572

Decapat
Daha fazla  

Bu sistemi almayı düşünüyorum. Piyasayı araştırdım bayağı 4060'lı sistem bu fiyata yok başka. Sadece ekran kartının Gainward marka olması ve diğer parçaların da çok bilindik marka olmaması kafamı kurcalıyor. Video yorumlarında parçalar hakkında olumsuz bir yorum göremedim ve ekran kartının Gainward oluşu da duyduğuma göre 2 3 FPS ve 4 5 derece oynatırmış en fazla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Bahsettiğim video)

Sizce ne yapmalıyım.

JAHREIN-BOROMIR V5/AMD Ryzen 5 5600/GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/GAMING BILGISAYAR |ITOPYA.COM
(21k bile bütçemi fazlasıyla zorluyor çok bir şey fark etmeyecekse bu sistemi mi almalıyım veya)

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu sistemi almayı düşünüyorum. Piyasayı araştırdım bayağı 4060'lı sistem bu fiyata yok başka. Sadece ekran kartının Gainward marka olması ve diğer parçaların da çok bilindik marka olmaması kafamı kurcalıyor. Video yorumlarında parçalar hakkında olumsuz bir yorum göremedim ve ekran kartının Gainward oluşu da duyduğuma göre 2 3 FPS ve 4 5 derece oynatırmış en fazla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Bahsettiğim video)

Sizce ne yapmalıyım.

JAHREIN-BOROMIR V5/AMD Ryzen 5 5600/GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8GB/16GB DDR4/500GB NVME M.2 SSD/GAMING BILGISAYAR |ITOPYA.COM
(21k bile bütçemi fazlasıyla zorluyor çok bir şey fark etmeyecekse bu sistemi mi almalıyım veya)
20k falan bütçenizi zorluyorsa buna yönelin.

(Bahsettiğim video)

Sizce ne yapmalıyım.

4060'lı sistemler çok satılıyor ama bence maksimum iki sene sonra patlayacaklar. 8 GB VRAM'ler çok az. Artık çoğu oyun VRAM de 8 GB geçmeye başladılar. Ya 4070 almak lazım ya da AMD yönelmek lazım.

Acaba bu bütçede nasıl bir 4070'li sistem almayı düşünüyorsunuz?

Ben bu bütçede 4070 alın demedim. O zaman AMD'ye yönelebilir. Adam 20k para verecek ve haklı olarak bu sistemin onu en az 5 yıl rahat rahat götürmesini isteyecek. Ama 8 GB VRAM günümüzde bile takılmalara sebep oluyor bazı oyunlarda. Bundan bir sene sonra kartın çöp olmayacağının kimse garantisini veremez.

Ben bu bütçede 4070 alın demedim. O zaman AMD'ye yönelebilir. Adam 20k para verecek ve haklı olarak bu sistemin onu en az 5 yıl rahat rahat götürmesini isteyecek. Ama 8 GB VRAM günümüzde bile takılmalara sebep oluyor bazı oyunlarda. Bundan bir sene sonra kartın çöp olmayacağının kimse garantisini veremez.
Ee hocam o zaman bu bütçede sistem almasın mı bu dediğiniz şeyin hiç bir mantığı yok. 8GB VRAM olayını da çok abartıyorsunuz. 1 senede çöp olacak bir kart değil bu.

Rust
Cyberpunk
Last of Us
Warzone
Dying Light 2
Far Cry 6

Bu oyunlarda bile VRAM 8 GB sınırını geçiyor. Normalde 4060 ile bu oyunları ultrada oynayabilmeniz lazım. Ama 8 GB yüzünden takılmalar oluyor. Tamam bir kısım oyunların optimizasyonları kötü olabilir ama bu oyunlar bile böyleyse gelecekte çıkacak oyunlarda 8 GB VRAM asla yetmeyecek.

Ee hocam o zaman bu bütçede sistem almasın mı bu dediğiniz şeyin hiçbir mantığı yok. 8 GB VRAM olayını da çok abartıyorsunuz. 1 senede çöp olacak bir kart değil bu.

8 GB VRAM artık çok eskidi. RX 480 de bile var kaç sene öncesinin kartı. Bundan iki üç sene önce 8 GB bir sorun değildi ama şu an ciddi bir risk.

Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz attığım vok2'ye göre daha iyi geldi ekran kartı ve anakartin ASUS olmasi.

Ekran kartı markasının bir önemi yok. Ayrıca anakart güven vermedi oyun için.

Yeni konular

Geri
Yukarı