Sinerji Gladiator alınmalı mıdır?

Dediğinizde çok haklısınız, gerçekten çok fahiş paralar veriliyor bilgisayar parçalarına. Bu akşam hızlıca karar verip yarın ya Gladiator yada Oblivion u alacağım.
İnşallah kaçırmazsınız fırsatı hocam. Sistemin stoğu bittiğinde ya fiyatı düşürüyorlar yada sistemin özelliklerini değiştiriyorlar. Geçen hafta Virtus sistemine bakıyordum, bugün RTX 3090 ile değiştirmişler sistemi. Bu arada fiyatı düşürüyorlar derken gerçekten fiyatı düşürüyorlar, yalan değil yani. 100-200TL arası bir düşüş oluyor.

İnşallah kaçırmazsınız fırsatı hocam. Sistemin stoğu bittiğinde ya fiyatı düşürüyorlar yada sistemin özelliklerini değiştiriyorlar. Geçen hafta Virtus sistemine bakıyordum, bugün RTX 3090 ile değiştirmişler sistemi. Bu arada fiyatı düşürüyorlar derken gerçekten fiyatı düşürüyorlar, yalan değil yani. 100-200TL arası bir düşüş oluyor.
Türkiye ekonomisine güven olmaz, paran varken almak en doğrusu.

R3 3300X gerçekten çok güzel bir iş çıkartıyor, test videoların için ellerine sağlık kanalını birazdan daha detaylıca inceleyeceğim. Sizce Gladiator sistem gerekli özelleştirmeleri yaptıktan sonra nasıl? Alınabilir mi?

Alınır sıvı soğutma vermeleri çok güzel olmuş. RAM'lerde niye uygun fiyatlı 3200Mhz yok onu çözemedim aslında 3600Mhz'in fiyatı iyi görünüyor eklenebilir arada. Tabii ki parçalarda kalite arıyorsan 2 bin TL civarı ek masraf normaldir. Ben de sistemimde dandik parçalar kullanmam. İyi kaliteli modüler 80+ Gold güç kaynağı, sıvı soğutma, ROG Strix ekran kartı zaten buna değiyor diğer sistemlerle kıyasladığımızda.

Bu sistem özelleştirilip alınır mı, yoksa 12,5 bin fiyat bandında bir öneriniz var mı arkadaşlar?

Özelleştirme şöyle olacak:
  • Anakart: ASUS Prime B550M-K 4600MHz(OC) M.2 AM4 mATX.
  • PSU: NZXT 650W C650 80+ Gold tam modüler güç kaynağı.

Sistem güzelmiş hocam alabilirsiniz.

Alınır sıvı soğutma vermeleri çok güzel olmuş. RAM'lerde niye uygun fiyatlı 3200Mhz yok onu çözemedim aslında 3600Mhz'in fiyatı iyi görünüyor eklenebilir arada. Tabii ki parçalarda kalite arıyorsan 2 bin TL civarı ek masraf normaldir. Ben de sistemimde dandik parçalar kullanmam. İyi kaliteli modüler 80+ Gold güç kaynağı, sıvı soğutma, ROG Strix ekran kartı zaten buna değiyor diğer sistemlerle kıyasladığımızda.
Hocam sonradan farkettim, anakarta 500TL daha verip Asus TUF Gaming B550M-PLUS yapsam olur mu? Sanırım Asus Prime B550M-K güzel değilmiş. @311989

@sovingwa overclock yapmayacaksan veya ileride Ryzen 5000 serisi takmayacaksan gerek yok derim ben. Koca MSI B550-A Pro bile 1000 TL altına satılıyor TUF'ın hem de M versiyonu için ek 500 TL fazla. ATX anakart olsa eyvallah derdim. 3600 ile CPB ve PBO aç zaten sıvı soğutman var takılsın öyle. Ben de 3300X ile bu şekilde kullanıyorum. İleride kendin de yükseltirsin anakartı ne olacak.

@sovingwa overclock yapmayacaksan veya ileride Ryzen 5000 serisi takmayacaksan gerek yok derim ben. Koca MSI B550-A Pro bile 1000 TL altına satılıyor TUF'ın hem de M versiyonu için ek 500 TL fazla. ATX anakart olsa eyvallah derdim. 3600 ile CPB ve PBO aç zaten sıvı soğutman var takılsın öyle. Ben de 3300X ile bu şekilde kullanıyorum. İleride kendin de yükseltirsin anakartı ne olacak.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Aklıma takılan iki soru daha hocam, müsaitsen cevaplamanı istiyorum. Asus Prime B550M-K bu anakart O.C için izin vermiyor mu? Ryzen 5000 serisini bu anakartta kullanamaz mıyım?

@sovingwa veriyor, kullanabilirsin. Sıcaklık değerleri daha iyi olur diye dedim ama tekrar bakıyorum da bu fiyata hiç değmez. İleride gider anakartı kendin satar güzel bir ATX B550 alırsın çok daha iyi olur. Normalde bu iki ASUS anakart arasında 300 TL olmalı maksimum.

@sovingwa veriyor, kullanabilirsin. Sıcaklık değerleri daha iyi olur diye dedim ama tekrar bakıyorum da bu fiyata hiç değmez. İleride gider anakartı kendin satar güzel bir ATX B550 alırsın çok daha iyi olur. Normalde bu iki ASUS anakart arasında 300 TL olmalı maksimum.
Çok teşekkür ederim, gerçekten yardımcı oldun. İyi akşamlar diliyorum.
A
@kino @311989
Hocam iyi geceler, bu saatte rahatsız etmek istemezdim. İnternette gezinirken gözüme bir sistem takıldı. Sizce bu sistem alınır mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı