Sinerji Hestia Sistem vs Sinerji Eien Sistem

2-3 sene sonra ekran kartı yetmediği yerde sistemi çöpe atarsınız 12400F ile. AM5 sokette en azından 2 nesil sonra işlemci ekran kartı değiştirip 3-4 sene daha kullanmaya devam etme şansın olur.
amd sistemimi öneriyorsunuz tam anlayamadım siz olsanız hangisini alırdınız 2 side ddr5 bir sistem
Islemcinin ekran kartina oranla daha guclu olmasi sıkıntı cikarmaz rahat olun.
Tek kanal RAM kullanmak performansi oyununa gore belli bir miktar dusurebilir ama gozde cok buyutulecek bir şey yok.
Tek kanal olmasi ileride yukseltme acisindan daha mantikli.
siz olsanız hangisini alırdınız 2 side ddr5 bir sistem

Sectiginiz şu an icin daha mantikli.
AMD olani alin mumkunse almadan anakarti degistirin yakin fiyatli bir sey ile.
anakartı tek seçenek ile degiştirebiliyorum oda 16 bin tl fark az önce birtane daha cevap geldi intel sistemi düşünüyordum ama oda sizde amd yi önerdiniz intel sistem ileriye dönük değilmi yükseltme yapılamazmı yani ?
2-3 sene sonra ekran kartı yetmediği yerde sistemi çöpe atarsınız 12400F ile. AM5 sokette en azından 2 nesil sonra işlemci ekran kartı değiştirip 3-4 sene daha kullanmaya devam etme şansın olur.
intel sistem ilerleyen dönemlerde iş yapmazmı ekran kartının ömrünü baya uzun oldugunu düşünüyorum 3 4 sene sonra en kötü işlemci yükseltmesi yapsam beni bayağı götürmezmi

Anakartı tek seçenek ile degiştirebiliyorum oda 16 bin TL fark az önce bir tane daha cevap geldi Intel sistemi düşünüyordum ama oda sizde AMD'yi önerdiniz Intel sistem ileriye dönük değil mi yükseltme yapılamazmı yani?

Intel sistem ilerleyen dönemlerde iş yapmazmı ekran kartının ömrünü bayağı uzun oldugunu düşünüyorum 3 4 sene sonra en kötü işlemci yükseltmesi yapsam beni bayağı götürmezmi.

2 sistemde ileriye donuk.
Ilk sisteme islemci değiştirmeye ihtiyaciniz daha az olur.
2. sistemde ekran karti digerine nazaran biraz daha iyi.
1. sistemdeki anakart VRAM acisindan fazla isiniyor.

Bana soracak olursaniz AMD olani alin.

anakartı tek seçenek ile degiştirebiliyorum oda 16 bin tl fark az önce birtane daha cevap geldi intel sistemi düşünüyordum ama oda sizde amd yi önerdiniz intel sistem ileriye dönük değilmi yükseltme yapılamazmı yani ?

intel sistem ilerleyen dönemlerde iş yapmazmı ekran kartının ömrünü baya uzun oldugunu düşünüyorum 3 4 sene sonra en kötü işlemci yükseltmesi yapsam beni bayağı götürmezmi
Maksimum 14. nesil işlemciye geçebilirsin 12400F sistemde. 7500F hem daha güçlü hemde hala daha yeni işlemcilerin geleceği bir soket. 7700XT ise abartı güçlü bir kart değil. 3080 civarında bir kart oda 3-4 sene sonra artık eskisi gibi performans vermez. Hali hazırda sistemin ana bileşenleri sağlam olsun ekran kartı değiştirmek kolay.

2 sistemde ileriye donuk.
Ilk sisteme islemci değiştirmeye ihtiyaciniz daha az olur.
2. sistemde ekran karti digerine nazaran biraz daha iyi.
1. sistemdeki anakart VRAM acisindan fazla isiniyor.

Bana soracak olursaniz AMD olani alin.
Maksimum 14. nesil işlemciye geçebilirsin 12400F sistemde. 7500F hem daha güçlü hemde hala daha yeni işlemcilerin geleceği bir soket. 7700XT ise abartı güçlü bir kart değil. 3080 civarında bir kart oda 3-4 sene sonra artık eskisi gibi performans vermez. Hali hazırda sistemin ana bileşenleri sağlam olsun ekran kartı değiştirmek kolay.
tamamdır sağolun teşşekür ederim yardımınız için iyi geceler Allah rahatlık versin 1. sistemi sizde onayladıysanız onun üzerinden ilerliyorum

Geri
Yukarı