Sinerji Sargas sistemde ekran kartı çok büyük geliyor

Nycthophilia

Decapat
Daha fazla  
Görsellerde gördüğünüz gibi arkadaşlar Sinerji Sargas adlı sistemi aldım ve bugün geldi fakat ekran kartı anakarta büyük geliyor ve fanların olduğu bölmelerden biri siyah kabloyu bir miktar ittiriyor. Ayrıca anakartta f_usb2 yazan yeşil kırmızı beyaz kablolu kısmıda ittiriyor ve eğimli duruyorlar. Bu durum normal mi, bir zararı olur mu? Ayrıca işlemci ve SSD'nin garanti belgesini yollamamışlar ne yapabilirim bu konuyla ilgili?

Dosya Ekleri

• 20230607_174226.jpg
    20230607_174226.jpg
    191,9 KB · Görüntüleme: 33
  • 20230607_174034.jpg
    20230607_174034.jpg
    189,8 KB · Görüntüleme: 36
  • 20230607_174020.jpg
    20230607_174020.jpg
    95,2 KB · Görüntüleme: 31
  • 20230607_173941.jpg
    20230607_173941.jpg
    197,2 KB · Görüntüleme: 29
Görsellerde gördüğünüz gibi arkadaşlar Sinerji sargas adlı sistemi aldım ve bugün geldi fakat ekran kartı anakarta büyük geliyor ve fanların olduğu bölmelerden biri siyah kabloyu bir miktar ittiriyor. Ayrıca anakartta f_usb2 yazan yeşil kırmızı beyaz kablolu kısmıda ittiriyor ve eğimli duruyorlar. Bu durum normal mi, bir zararı olur mu? Ayrıca işlemci ve SSD'nin garanti belgesini yollamamışlar ne yapabilirim bu konuyla ilgili?

Büyük gelmiyor gayet normal. SSD konusunda fatura zaten garanti yerine geçtiği için sorun olmaz.

Büyük gelmiyor gayet normal. SSD konusunda fatura zaten garanti yerine geçtiği için sorun olmaz.
Hocam şu an sistemi çalıştırdım fakat fanlar dönüp bilgisayar açılıyor ekran kartı fanları da dönüyor sonra sistem sanli içindeki elektriği verir gibi yavaşça kapanıyor tekrar açılıp fanlar dönmeye başlıyor bu sefer ekran kartı fanları duruyor bunun sebebi nedir

Hocam şu an sistemi çalıştırdım fakat fanlar dönüp bilgisayar açılıyor ekran kartı fanları da dönüyor sonra sistem sanli içindeki elektriği verir gibi yavaşça kapanıyor tekrar açılıp fanlar dönmeye başlıyor bu sefer ekran kartı fanları duruyor bunun sebebi nedir?

Sistem açılırken fanlarin dönmesi normal sonrasında ise belli bir dereceyi geçmeyene kadar fan açmaz ki ses yapmasın ve enerji tasarrufu yapsın. Takılmana gerek yok böyle şeylere sen sistemin tadını çıkar.

Sistem açılırken fanlarin dönmesi normal sonrasında ise belli bir dereceyi geçmeyene kadar fan açmaz ki ses yapmasın ve enerji tasarrufu yapsın. Takılmana gerek yok böyle şeylere sen sistemin tadını çıkar.
Hocam sanırım kendimi tam ifade edemedim. Pcyi açınca fanlar dönüyor sonra sistem komple istop edip fanları yavaşlatıp kapanıyor sonra tekrar çalışıyor. Ekran kartı için dediğiniz doğru bu arada içim rahatladı yükte fanlar dönüyor sorunsuz 20dk furmark testinde max gpu sıcaklığı 73derece sanırım güzel bir değer.

Hocam sanırım kendimi tam ifade edemedim. PC'yi açınca fanlar dönüyor sonra sistem komple istop edip fanları yavaşlatıp kapanıyor sonra tekrar çalışıyor. Ekran kartı için dediğiniz doğru bu arada içim rahatladı yükte fanlar dönüyor sorunsuz 20dk FurMark testinde Max GPU sıcaklığı 73derece sanırım güzel bir değer.

Kablo bağlantılarını kontrol etmeden fayda var. Belki temassızlık olan kablo vardır.

Geri
Yukarı