Sinerji THH sonucu ne demek?

isoFRM

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar.

Sinerji.gen'den bir ürün aldım. Bana sormadan iptal ettiler sonra mail atınca ilk stok yok dediler daha sonrada fiyat hatası gönderemeyiz dediler. İstiyorsanız THH gidin gibi alaycı konuştular. Bende.

12.08.2020 tarihinde THH başvurdum.
13.08.2021 1 sene sonra karara bağlandı ve ürünü bana ücrete tabii olmadan göndermeleri şeklinde lehime bir karar çıktı. Karşı firma savunma bile yapmamış.
28.08.2021 tarihinde karar benim elime PTT yoluyla ulaştı.

15 gün içinde itiraz hakları olduğu için beklemeyi tercih ettim itiraz ederler diye.

30.09.2021 yani dün mail attım kararın PDF siyle döneceğiz dendi.

Bugün mail atmışlar kararı kabul etmiyoruz hukuk bölümüne iletti itraz edeceğiz deniyor.

Bu durumla karşılacağımı bildiğim için 15 gün bekleyeyim dedim. Karar bana tebliğ edildiğinden neredeyse 1 aydan fazla olduğu için itiraz hakları geçti diye düşünüyorum. Acaba tebligat bize ulaşmadı diye bir durumla karşılaşabilir miyim ama bu kadar sürede ulaşmamasıda imkansız gibi. Hala göndermekte direnirseler ilamlı icra olayı varmış ama bu süreçlerle daha önce karşılaşan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum. Nasıl bir yol izlemem doğru olur.

Dosya Ekleri

• karar pc pc.jpg
    karar pc pc.jpg
    86,8 KB · Görüntüleme: 78
Şu an için bir şey yapmana gerek yok,önümüzdeki cumaya kadar beklersin,zaten kararın bir kopyası sana ulaşırken diğer kopyası da aşağı yukarı 2-3 güün arayla onlara da ulaşmış olması gerekir PTT ile,dediğin gibi 15 günlük itiraz hakları ya dolmuştur veya sonundadır. Sen hem bu süreyi beklediğin hem de süre bitikten sonra da iyi niyet göstererek onlarla iletişime geçtiğin için aartık başka bir şey yapman gerekmez,önümüzdeki cuma ararsın tekrar,hem kararın üzerinden 15 günü geçen birr süre oldu hem de benim size bunu bildirdiğimin üzerinden 1 hafta geçti sonuç belli midir? Diye sorarsın,zaten o görüşme de sana bilgi verirler ya ürünü göndereceğiz veya itiraz ettik diye,ama o görüşmede de derlerse ki biz bir soralım sizwe dönelim falan o saatten sonra artık hiç beklemene gerek yokk direk THH'nin numarasını bul internetten ara durumu anlat ne yapabilirim diye sor,onlar icra sürecini nasıl başlatacağını anlatsın ve başlat süreci. Sürecin o aşaması ile ilgili bilgi sahibi olmadığım için şuraya git şunu yap diyemiyorum ama süreci başlatmadan önceki kısım için yardımcı olabilmişimdir umarım,gerisini onlar sana benden daha detaylı ve anlaşılır tarif ederler zaten.

Şu an için bir şey yapmana gerek yok,önümüzdeki cumaya kadar beklersin,zaten kararın bir kopyası sana ulaşırken diğer kopyası da aşağı yukarı 2-3 güün arayla onlara da ulaşmış olması gerekir PTT ile,dediğin gibi 15 günlük itiraz hakları ya dolmuştur veya sonundadır. Sen hem bu süreyi beklediğin hem de süre bitikten sonra da iyi niyet göstererek onlarla iletişime geçtiğin için aartık başka bir şey yapman gerekmez,önümüzdeki cuma ararsın tekrar,hem kararın üzerinden 15 günü geçen birr süre oldu hem de benim size bunu bildirdiğimin üzerinden 1 hafta geçti sonuç belli midir? Diye sorarsın,zaten o görüşme de sana bilgi verirler ya ürünü göndereceğiz veya itiraz ettik diye,ama o görüşmede de derlerse ki biz bir soralım sizwe dönelim falan o saatten sonra artık hiç beklemene gerek yokk direk THH'nin numarasını bul internetten ara durumu anlat ne yapabilirim diye sor,onlar icra sürecini nasıl başlatacağını anlatsın ve başlat süreci. Sürecin o aşaması ile ilgili bilgi sahibi olmadığım için şuraya git şunu yap diyemiyorum ama süreci başlatmadan önceki kısım için yardımcı olabilmişimdir umarım,gerisini onlar sana benden daha detaylı ve anlaşılır tarif ederler zaten.

11 ekim oldu en son 10 gün önce hukuk bölümü iletişime geçilecek denmişti hala geçmediler. Sanırım süre doldu çamura yatıyorlar. Uyap'a dava açılsa geç düşme durumu oluyor mu ? Yoksa anında düşer mi ?

@hukuktimsali sizin görüşlerinizide almak isterim. Hikaye yukarıda anlattım.

11 ekim oldu en son 10 gün önce hukuk bölümü iletişime geçilecek denmişti hala geçmediler. Sanırım süre doldu çamura yatıyorlar. Uyap'a dava açılsa geç düşme durumu oluyor mu ? Yoksa anında düşer mi ?

@hukuktimsali sizin görüşlerinizide almak isterim. Hikaye yukarıda anlattım.
En son mesajımdan sonra şu ana kadar iletişime geçmedilerse bence bugün usulen bir arayıp sorun, net cevap vermezlerse icra sürecini başlatın artık,daha fazla oyalanmanın anlamı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı