Sinerji'de RX 7900 GRE ekran kartı neden ucuz?

4070 s varken kimse bakmazki bu karta yanlış mıyım?

Bu kart 4070 Ti Super dengi bir kart
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
. overclock potansiyeli de bayağı yüksek. 20-25k bandında alınabilecek en iyi model. (tabii Ray Tracing ile DLSS düşkünüyseniz orası ayrı)

Birçok kişi, 4070Super daha iyi diyen arkadaşa, beğenmedim yorumu atmış ancak 7900GRE´de 16 GB VRAM var ama maalesef 4K kartı değil, bu yüzden 16 GB gereksiz(OYUNCULAR İÇİN). 4070Super modeli ise 12 GB VRAM´ile gelmekte ancak RTX teknolojisi, AMD RTX´e kıyasla çok daha iyi, ve DLSS+FG ile zaten 7900GRE´yi sollamakta, maalesef FSR3.0 DLSS3.0 kadar iyi değil, yani günümüzde kesinlikle NVIDIA kartlar tercih edilmelidir. NOT( 2 Defa AMD ekran kartı kullandım.)

Birçok kişi, 4070SUPEr daha iyi diyen arkadaşa, beğenmedim yorumu atmış ancak 7900gre´de 16 GB VRAM var ama maalesef 4K kartı değil, bu yüzden 16 GB gereksiz(oyuncular için). 4070SUPEr modeli ise 12 GB vram´ile gelmekte ancak RTX teknolojisi, AMD rtx´e kıyasla çok daha iyi, ve DLSS+fg ile zaten 7900gre´yi sollamakta, maalesef FSR3.0 DLSS3.0 kadar iyi değil, yani günümüzde kesinlikle NVIDIA kartlar tercih edilmelidir. Not( 2 defa AMD ekran kartı kullandım.)

AMD fg ile NVIDIA fg arasında çok bir fark yok ki zaten fg dediğimiz teknoloji gecikme değerlerini arttırdığı için hikaye oyunları dışında kullanılmayan bir şey. FSR ise DLSS kadar iyi olmasa da oyun içindeki küçük detayların bozulmasına önem vermeyen sadece aldığı FPS değerine bakan kişiler için çok da mühim değil. 4070 Ti Super performansına sahip bir ekran kartına sırf FSR'ın DLSS'e kıyasla eksikliğinden ve Ray Tracing performansının eksikliğinden ötürü alınmamasını doğru bulmuyorum. Hikaye oyunlarını oynamayı seven biriyseniz veya Ray Tracing açıp görsel şölen yaşamak istiyorsanız NVIDIA alınması doğrudur. 4070 Ti Super ile 7900GRE arasındaki fiyat farkınıda unutmamak gerek. Aynı güçteki kartlar olmalarına rağmen aralarında 11-12K bulunuyor. DLSS ile fg 11k eder mi, bence etmez.

AMD fg ile NVIDIA fg arasında çok bir fark yok ki zaten fg dediğimiz teknoloji gecikme değerlerini arttırdığı için hikaye oyunları dışında kullanılmayan bir şey. FSR ise DLSS kadar iyi olmasa da oyun içindeki küçük detayların bozulmasına önem vermeyen sadece aldığı FPS değerine bakan kişiler için çok da mühim değil. 4070 Ti Super performansına sahip bir ekran kartına sırf FSR'ın DLSS'e kıyasla eksikliğinden ve Ray Tracing performansının eksikliğinden ötürü alınmamasını doğru bulmuyorum. Hikaye oyunlarını oynamayı seven biriyseniz veya Ray Tracing açıp görsel şölen yaşamak istiyorsanız NVIDIA alınması doğrudur. 4070 Ti Super ile 7900GRE arasındaki fiyat farkınıda unutmamak gerek. Aynı güçteki kartlar olmalarına rağmen aralarında 11-12K bulunuyor. DLSS ile fg 11k eder mi, bence etmez.

Bir anlamı yok, birçok oyun FSR3 desteklemiyor bile ayrıca 2K RTX açıldığı zaman 7900GRE çok zorlanıyor, ama NVIDIA kartlar bunu rahatlıkla karşılayabiliyor. Ayrıca 7900GRE, 4070Ti Super'in rakibi bile değil olsa olsa 4070 Ti olur.

Bir anlamı yok, birçok oyun FSR3 desteklemiyor bile ayrıca 2K RTX açıldığı zaman 7900GRE çok zorlanıyor, ama NVIDIA kartlar bunu rahatlıkla karşılayabiliyor. Ayrıca 7900GRE, 4070 Ti Super'in rakibi bile değil olsa olsa 4070 Ti olur.

Dediğim gibi Ray Tracing isteyen adam zaten NVIDIA alır fakat DLSS için NVIDIA alınmasının doğruluğu kişiden kişiye değişir. 7900GRE yukarıdaki videoda göründüğü gibi 4070 Ti Super'le aralarında ortalama 5-6 FPS bulunuyor. Kartın OC performansınında çok iyi olduğu düşünülürse 4070 Ti Super'den daha iyi bir kart denebilir. FSR desteği çoğu popüler oyunda var destek olmayan oyunlara da zamanla getireceklerdir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı