Sinerji'deki RX 570 Hazır Sistem Alınır mı?

ufoandaliens

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Sinerji'de çok uygun bir fiyatlı hazır sistem gördüm. Normal'de işlemcisi R3 2300X ama 370 TL civarı farkla R5 2600'lü olarak almak istiyorum. Ama kasa ve güç kaynağından emin değilim, Hiper Harmony 500W'lık bir kasa acaba sizin görüşleriniz nedir.

Bu arada 3700-3800 TL'ye R5 2600 ve RX 570'li monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum. Sinerji'deki sistemde işlemciyi R5 2600 yapsam bile 3.360 TL civarı yapıyor 500 TL civarında da monitör alacaktım.

Kasa seçeneklerinin kısıtlı olması kötü olmuş. 4 kasanın içinde de kalitesiz PSU var. Sistem alınabilir ama PSU'yu kısa zamanda değiştirmenizi öneririm.

Alırsanız HDD'de ekleyin bence. Sistem gayet güzel.
Kasa ve güç kaynağı yeterli mi yani?
Kasa seçeneklerinin kısıtlı olması kötü olmuş. 4 kasanın içinde de kalitesiz PSU var. Sistem alınabilir ama PSU'yu kısa zamanda değiştirmenizi öneririm.
Evet bende ilk ona baktım ama yok adam akıllı, sizce bu güç kaynağı beni ne kadar idare eder. Yada hiç almamayı önerir misiniz? Çünkü birde şöyle bir düşüncem var Temmuz başı gibi de alabilirim sistemi hemi Ryzen 3000 serisi çıkmış olur, ama bir yandan da fiyatların çok yükselme seçeneği de var.
Anakarti B350 veya B450 alın.
O.C yapmayacağım, hem bilmiyorum hemde riske atmak istemiyorum. O yüzden B350 veya B450 yapmanın önemli yararları var mı? Bütçem de kısıtlı zaten.

Evet bende ilk ona baktım ama yok adam akıllı, sizce bu güç kaynağı beni ne kadar idare eder.
RX 570 ITX en az güç tüketen RX 570 modelidir. Hiper kasanın içindeki PSU hakkında bilgi bulamadım ama Aerocool marka kasanın içindeki PSU bir süreliğine idare edebilir.
Çünkü birde şöyle bir düşüncem var Temmuz başı gibi de alabilirim sistemi hemi Ryzen 3000 serisi çıkmış olur, ama bir yandan da fiyatların çok yükselme seçeneği de var.
Paranızı dolara çevirip 3.nesil Ryzen'leri beklemeniz daha iyi olabilir. Ayrıca Navi ekran kartlarının F/P olarak çok iyi olacağı söyleniyor.

RX 570 ITX en az güç tüketen RX 570 modelidir. Hiper kasanın içindeki PSU hakkında bilgi bulamadım ama Aerocool marka kasanın içindeki PSU bir süreliğine idare edebilir.

Paranızı dolara çevirip 3.nesil Ryzen'leri beklemeniz daha iyi olabilir. Ayrıca Navi ekran kartlarının F/P olarak çok iyi olacağı söyleniyor.
Paranın yarısı dolarda şuan zaten 5,50'dan almıştım. Ama şuan 6 Liradan almalı mıyım bilemiyorum. Tekrar 6.50 - 7 lirayı göreceğine eminim ama Temmuz'a veya Ağustos'a kadar tekrar düşüşe geçer mi 5,50'lara geri gelir mi? bilemiyorum..
Vega serisi kartlar Temmuza yetişir mi acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı