Sinerji'den hazır sistem alınır mı?

OC yapılmaz. UV yapılır.
Hocam A serisi anakartlarda emin misiniz UV yapıldığına?
Forumlarda ki bir çok konuya baktım, A serilerinde UV yapılmıyor deniliyor.

Şimdi ben bilgisayarlar hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Bütçeme uygun(25K-27K) eğer alacaksam sağlam bir şey alacağım. Uzun vadeli kullanabileceim. Fazla ısınmayan bir şeye ihtiycaım var. Hayatımda ilk defa bu kadar iyi bir bilgisayar söz konusu oldu. Bu bütçeyle alabileceğimizin en iyisini önermeye çalışın lütfen.

Sizce bunu alsam daha iyi olur mu peki? (R5 7500F sıvı soğutucusuz kullanmayı düşünmüyorum)

Son düzenleme:
Şimdi ben bilgisayarlar hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Bütçeme uygun(25K-27K) eğer alacaksam sağlam bir şey alacağım. Uzun vadeli kullanabileceim. Fazla ısınmayan bir şeye ihtiycaım var. Hayatımda ilk defa bu kadar iyi bir bilgisayar söz konusu oldu. Bu bütçeyle alabileceğimizin en iyisini önermeye çalışın lütfen.

Sizce bunu alsam daha iyi olur mu peki? (R5 7500F sıvı soğutucusuz kullanmayı düşünmüyorum)

Kötüü.

7500F'li AM5 işlemci varken 13400F almazdım ben şahsen ve almak çok saçma.
İntdl çip değişecek bu işlemcilerin değeri kalmayacak.

7500F'li AM5 işlemci varken 13400F almazdım ben şahsen ve almak çok saçma.
İntdl çip değişecek bu işlemcilerin değeri kalmayacak.
Sizin bu bütçede alabileceğiniz en iyi, en f/p ve en kaliteli hazır sistemler şu şekilde hocam.

Bunları alırken hiç tereddüte girmenize gerek yoktur.Bütçeniz yetiyorsa eğer hiç düşünmeden alabilirsiniz.
Eğer uzun vadeli ve gerçekten kaliteli bir bilgisayar almak istiyorsanız, bu attığım linklerde ki sistemler, sizin beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.
Bu sistemlerde, Amd'nin son teknolojisi olan yani en güncel işlemcilerinden kullanılmakta ve Ekran kartı olarak da Nvidia'nın, en güçlü ve en yeni çıkardığı modeller bulunmakta.
Bu iki sistemle, günüzmüzde ki bütün oyunları, ultra grafiklerde akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz hiç zorlanmadan.
2 tane ayrı sistem var hocam, ikisinin tek farkı ekran kartı modeli.
İkisi de çok güçlü fakat, bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz eğer, 4060Ti olan modeli almanızı öneririm.4060 Olan sizi üzmez fakat az bir fark daha vererek 4060 Ti modelini almanızı öneririm.
Test videolarını aşağıya koydum, sizde karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(İlk attığım linkte ki sistemin test videosu)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(İkinci attığım linkte ki sistemin test videosu)

(Bu karşılaştırma da, değerler ufak da olsa değişkenlik gösterebilir.)

Soğutma konusunda da, kule tipi soğutucular yeterli olur diye düşünüyorum.Sıvı soğutmaya gerek yok gibi.
Kule tipi soğutucularda, kaliteli bir model bilmediğim için öneri yapamayacağım, yeni konu açarsanız eğer, arkadaşlar size yardımcı olacaktır.
Kafanıza takılan başka bir soru varsa sorabilirsiniz 😊

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı