Single Player Oynanabilen Hayatta Kalma Oyunu Önerisi

ferhatunvr

Hectopat
Daha fazla  
Tek başına oynanabilen bir hayatta kalma oyunu arıyorum. Ark Survival Evoled oyununu çok sevmiştim ancak optimizasyon sorunu yüzünden oynayamadım fazla, oyuna giriş 10 dakika belki daha uzun sürüyordu, girdikten sonra da 5, 10 dakika oynanmayacak şekilde kasmalar oluyordu sonra kendine geliyordu ve sonra kasma sıfıra iniyordu. Sadece haritada gitmediğim bölgelere gittiğimde yeni bölge açtığımda kasma oluyordu az bir şey.

Kısacası Ark Survival Evoled, The Forest ve Rust tarzında oyun arıyorum. Bu oyunlar çok güzel ancak bir süre sonra boş geliyor, çünkü ne bir hikayesi var nede size sunduğu bir amaç. Forest da mesela oyunun başı karakterimizin oğlunu yerliler kaçırıyordu, yapımcılar keşke onu amaç yapsalardı. Adada hayatta kalıp, kendimizi geliştirerek ilerledikçe yerli kampına veya mağarasına saldırıp çocuğu kurtarsaydık. Bu oyunları çok severek oynadım ama bir süre, ondan sonra hepsi kendini tekrar ediyordu ve sıkmaya başladı. Multiplayer da oynadım ancak ben daha çok bir oyunu tek başıma oynamayı seviyorum bu yüzden tek oynanabilen oyunlar arıyorum.

Bu arada ek olarak State of Decay, H1Z1 gibi türleri çok sevmem ama bu tarz da da bildiğiniz oyunlar varsa yazarsanız sevinirim.

Aklıma gelen H1Z1 ama karıştırma 2 farklı modu var. Bir de The Long Dark
Öneri için teşekkür ederim, yukarıda da belirttiğim gibi ben çok H1Z1 tarzını sevmiyorum daha çok Ark tarzı ama göz atarım MOD kısmına en son çare olarak. The Long Dark oynadım ve yukarıda dediğime tam uyuyor amaçsız bir oyun. Hikaye kısmının gelmesini bekliyorum, ek olarak mücadele kısmında bir amaç var o kısımları oynadım. Teşekkür ederim, başka tavsiyen varsa açığım.

Zaten The Forest da çocuğu falan kurtarabiliyorsunuz oyun hala güncelleme alıyor araştırın.
Teşekkür ederim kardeşim bilgi için. Ben Forest oynayalı çok oluyor gelmesine sevindim, zaten bakmayı düşünüyordum neler geldi diye bilgi vermen iyi oldu. Forest ekledim listeme ama çok oynayacağı mı sanmıyorum, önceden çok zaman ayırmıştım günde 8, 10 saat çok sıkılmıştım ancak yinede tekrar kütüphanem den yüklerim bir bakarım, çok teşekkürler.

Oyun ciddi anlamda değişti sanki farklı bir oyun gibi. Denemelisiniz.
Teşekkür ederim kardeşim, denerim bir kaç araştırma yaptım güzel olmuş ancak dediğim gibi önceden çok oynadım tekrar sıkılmadan oynayabilir miyim bilmiyorum. Zaten normalde bende çabuk sıkılma olayı var, yeni oyun çıkıyor çok sevdiğim oyun oluyor alıyorum, ancak bir kere giriyorum ve bir daha girmiyorum o simge duruyor öyle. Bioshock oyunu çok iyiydi aldım ve yükledikten sonra 1 saat oynayıp yattım bir daha girmedim. :) Hafif psikolojik sorunlar var zamanında kullandığım bazı günahlarım dan dolayı ondan pek sanmıyorum. Başka önerebileceğiniz benzer oyunlar var mı?

Don' Starve veya Terraria'ya bakabilirsin senin için farklı bir deneyim olur. Ayrıca Hurtworld,Conan Exiles ve Unturned'ede bakabilirsin.
Teşekkür ederim kardeşim ben dediğin tüm oyunları biliyorum. Hurtworld, Unturned biraz oynadım ancak Unturned çoğunluğu küçük yaş oyuncu ve bunlar Türk olunca oyun oynaması bir hayli zor oluyor. Terraria, Don't Starve oyunlarını da ben aldım yükledim, kardeşim oynadı ve bende ona eşlik ettim. Ancak ben daha çok yukarıda söylediğim tarz oyunları seviyorum, yine de çok teşekkür ederim öneriler için.

Ben yalnız oynamayı sevmezdim ama The Forest bambaşka bir keyif veriyor. The Rust ve The Long Dark da tavsiye ederim. Amaçsızsa dolaşıp vakit öldürmek için birebirler.
Kardeşim zaten ben oynadım bunların hepsini ve o kadar amaçsız zaman geçirdim ki sıktı artık. Yeni tatlar arıyorum ve amacı olan oyunlar, en azından amacı olunca birşeyler için uğraşıp duruyoruz. Öbür türlü bir kaç şey yapıyorsun ve artık ne yapsam diye dolaşıp duruyorsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı