Single RAM Vega 11 vs GT 730

Tafabay

Hectopat
Yer
Çanakkale Biga
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Benim arkadaşım için babası bilgisayarcıya gitmiş ve R5 2400G ile GT 730 olan bir sistem toplatmış. Tabi arkadaşım sistemden memnun kalmamış ve kendine RX570 4GB ekran kartı almayı düşünüyor. Belli bir süre daha GT 730 kullanmak zorunda ve para biriktirmeli. Ben ise bir öneri olarak GT 730'u sistemden çıkarıp Vega 11 GPU'sunu kullanmayı önerecektim. Bu önerimi sağlam zemine oturtmak adına internette oranlara bakmak istedim fakat aşırı uçuk sonuçlar gördüm. Vega 11'in güçlü olduğunu biliyorum ancak o testler muhtemelen çift slot RAM ile yapılmış. Arkadaşın sisteminde tek slot RAM var ve bu bağlamda sonuçlar ne olur bilemiyorum. Sizce ne yapmalı? Tek slot Vega 11, GT 730'dan güçlü olabilir mi?

Vega 11 daha iyi performans verecektir. GT 1030'a yakın bir performansı var.

Ah o ''bilgisayarcılar'' yok mu... R5 2400G'nin yanına GT 730 takmak nedir? Gidip, kartı iade etsin derdim ama bu işler biraz zor. Babası ile konuşup iade edebiliyorsa, kartı iade etsin.

Olmazsa da GT 730'u satıp, sisteme RAM takviyesi yapabilir. Böylece R5 2400G'nin performansından faydalanır RX 570 alana kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı